REKLAMA

Mariusz Kamiński odpowiada na zarzuty "Gazety Wyborczej"

  • Autor: PAP/JS
  • 14 lipca 2016 15:26
Mariusz Kamiński odpowiada na zarzuty "Gazety Wyborczej" Mariusz Kamiński w wydanym oświadczeniu ustosunkowuje się do artykułu, jaki ukazał się w "Gazecie Wyborczej" (fot. twitter.com)

Mariusz Kamiński w wydanym oświadczeniu ustosunkowuje się do artykułu, jaki ukazał się w "Gazecie Wyborczej".

Przypomnijmy. "Gazeta Wyborcza" napisała, że warte 2 mln zł zlecenie na ochronę dworców podczas Światowych Dni Młodzieży dostała spółka Sensus, którą kieruje wspólnik w interesach obecnych szefów BOR i Agencji Wywiadu. PKP twierdzi, że to przypadek. Umowa na "realizację przedsięwzięć profilaktycznych w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym" została zaakceptowana przez zarząd PKP SA 6 maja.

Mariusz Kamiński, odnosząc się do zarzutów, informuje, że już 5 lipca minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk skierował do Centralnego Biura Antykorupcyjnego wniosek o zbadanie procedury podpisania umowy obejmującej "realizację przedsięwzięć profilaktycznych w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym" zawartej pomiędzy PKP S.A. a firmą Sensus Group sp. z o.o.

Wniosek ministra Adamczyka został poparty przez Mariusza Kamińskiego.

- Centralne Biuro Antykorupcyjne skontroluje okoliczności zawarcia umowy pomiędzy PKP S.A. a firmą Sensus Group sp. z o.o., a także przeanalizuje sposób jej realizacji - informuje Kamiński.

Minister jednocześnie zapewnia, że rząd poważnie traktuje przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, a służby specjalne pracują nad zagwarantowaniem bezpieczeństwa wszystkich uczestników ŚDM.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA