REKLAMA

Markowski: chore pomysły unijne groźne dla naszej energetyki i węgla

  • wnp.pl
  • Autor: WNP/JS
  • 12 stycznia 2016 14:01
Markowski: chore pomysły unijne groźne dla naszej energetyki i węgla Markowski: "Niepokojąca jest presja komisarza UE do spraw polityki klimatycznej i energetycznej" (fot. PTWP)

"Zaimportowana do UE energia elektryczna będzie powstawała między innymi z węgla, którego tak Unia nie lubi" - podkreśla w rozmowie z portalem wnp.pl Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

"W otoczeniu górnictwa niezwykle niepokojąca dla sektora węglowego oraz polskiej elektroenergetyki jest presja komisarza UE do spraw polityki klimatycznej i energetycznej, który ubolewa, a jednocześnie domaga się co najmniej 10-procentowego wskaźnika sprowadzania energii elektrycznej z krajów sąsiednich spoza UE" - twierdzi Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

Wynika z tego, jak twierdzi, że "ludzie ci zupełnie odmiennie od Polski pojmują kwestię bezpieczeństwa energetycznego. Wręcz domagają się zmniejszenia suwerenności energetycznej państw UE".

Czytaj na wnp.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA