REKLAMA

Marszałek odpowiada ministrowi: Gdy wygrzewał się na słońcu ja odwiedzałem gminy

  • Autor: AT
  • 19 sierpnia 2017 20:28
Marszałek odpowiada ministrowi: Gdy wygrzewał się na słońcu ja odwiedzałem gminy Marszałek Mieczysław Struk z harcerzami z ZHR w drodze do Lotynia (fot.facebook.com/mieczyslawstruk)

Nie jest prawdą to, o czym mówi w sposób bezczelny pan minister Błaszczak. Mieszkańcy dotkniętych przez nawałnice okolic dobrze wiedzą, co robię i czy jestem przytomny - odpowiedział marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk na zarzuty Mariusza Błaszczaka, który obarcza go winą za spóźnioną pomoc dla poszkodowanych.

• Minister Mariusz Błaszczak nawoływał do marszałka pomorskiego by "skoro obudził się pięć dni po nawałnicach wziął się do pracy".

• W czasie, gdy minister Błaszczak wygrzewał się prawdopodobnie na słońcu, już w sobotę i niedzielę, odwiedzałem gminy, które doznały największych szkód - odpowiedział Struk.

• Marszałek zaznaczył, że "w czasie, gdy minister Błaszczak wygrzewał się na słońcu, on odwiedzał gminy, które doznały największych szkód".

• Słowa ministra, choć skierowane do mnie, dotknęły też wiele osób związanych z samorządem: wójtów, burmistrzów, starostów, urzędników, radnych oraz przedsiębiorców i ludzi dobrej woli, anonimowych bohaterów, którzy byli od pierwszego dnia zaangażowani w pomaganie osobom dotkniętym nawałnicą - poinformował.

W Chojnicach w sobotę (19 sierpnia) odbyło się spotkanie z udziałem premier Beaty Szydło oraz ministrów poświęcone sytuacji po nawałnicach, które pod koniec ubiegłego tygodnia nawiedziły województwa pomorskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.

Na spotkaniu premier poinformowała m.in. o tym, w jaki sposób rząd pomaga osobom, które ucierpiały podczas ubiegłotygodniowych nawałnic. Z kolei szef MSWiA Mariusz Błaszczak o tym, że uprzątnięcie dróg leży w kompetencjach marszałka i zaapelował, by służby podległe marszałkowi pomorskiemu uprzątnęły drzewa z poboczy dróg wojewódzkich.

- Panie marszałku jeżeli się pan już obudził pięć dni po nawałnicy, skoro jest już pan przytomny, do pracy - nawoływał minister do marszałka pomorskiego.

Mieczysław Struk odpowiedział na zarzuty w TVN24.

- A propos tego przebudzenia, o którym wspomniał pan minister. W tym czasie, gdy minister Błaszczak wygrzewał się prawdopodobnie na słońcu, już w sobotę i niedzielę, odwiedzałem gminy, które doznały największych szkód - powiedział marszałek w TVN24.

- Nie jest prawdą to, o czym mówi w sposób bezczelny pan minister Błaszczak. Zabrałem się do pracy natychmiast - podkreślił Struk w rozmowie z TVN24.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Afera gruntowa!!! 2017-08-20 14:46:25
    Drodzy Rodacy. Dopuszczono do obiegu prawnego najcięższego kalibru przestępstwa , w związku z największą w historii aferą gruntową masowych zmian gruntów rolnych wszystkich klas na cele nierolnicze, otrzymaliśmy wyjątkową możliwość naprawienia własnych finansów i wizerunku w postaci dalszych postępowań z powództwa cywilnego za straty moralne, nie ma taryfy ulgowej, żądajmy do miliona złotych na cele charytatywne od oszustów którzy celowe i świadomie ograbiali Nas z dóbr osobistych. Sprzedający nieruchomość jeżeli nie dostarczył Nam odpowiednich dokumentów potwierdzających wyłączenie jej z produkcji rolnej dał Nam możliwość prawną odzyskania środków finansowych nawet do 2/3 zapłaconej kwoty na drodze negocjacji do 10lat od popełnionego przestępstwa na szkodę zakupującego daną nieruchomość, istnieje też możliwość prawna przeprowadzenia postępowania zawiadamiając lokalną Prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa gdzie w 100% wygramy przed Sądem, procedura związana z wyłączeniem gruntu rolnego(nieruchomości podając jej nr. Ew.) jest nieodwracalna, należy złożyć wcześniej przed rozpoczęciem postępowań w celu wyegzekwowania własnych należności wniosek pisemny dla danego obrębu do Starostwa Powiatowego art.61 ust.1pkt 4 upzp, dopiero po wydaniu decyzji można przyjąć że dana nieruchomość nie będzie już z żadnego punktu widzenia(opartego o poszczególnych przepisach ustawowych ) uznana za nieruchomość rolną lub leśną, procedura odrolnienia i odlesienia jest poprawność...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA