REKLAMA

Marszałek Senatu nie pozostawia złudzeń ws. referendum konstytucyjnego

  • Autor: PAP/PSZ
  • 25 kwietnia 2018 11:37
Marszałek Senatu nie pozostawia złudzeń ws. referendum konstytucyjnego Stanisław Karczewski jest przeciwnikiem referendum konstytucyjnego (fot. senat.gov.pl)

Nie raz mówiłem o tym prezydentowi, nie jestem zwolennikiem referendum konstytucyjnego - oznajmił marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

"Prezydent powiedział o tym projekcie, nie zwodzimy prezydenta tylko rozmawiamy" - zaznaczył marszałek Senatu w Radiu Zet.

Dodał, że rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą będą dotyczyły wszystkich aspektów i możliwości dotyczących zaproponowanego przez niego referendum konstytucyjnego.

"Nie powiem teraz jakich. Nie chcę określić, w jakich procentach możliwa jest frekwencja (w referendum - red.), dziś odbędzie się z prezydentem spotkanie na ten temat" - powiedział Karczewski.

W środę (25 kwietnia) w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda spotka się z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. Tematem rozmowy będzie kwestia referendum konsultacyjnego ws. zmian w konstytucji.

Czytaj także: Marszałek Sejmu odwołał zagraniczną wizytę z powodu protestu

3 maja 2018 r. prezydent Andrzej Duda ogłosił swoją inicjatywę referendum w sprawie zmian w konstytucji. Mówił, że chce, by odbyło się ono w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - 11 listopada 2018 r., albo trwało dwa dni - 10 i 11 listopada. W maju ub. roku również prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił, że w konstytucji konieczne są zmiany. Prezes PiS wypowiadał się jednak krytycznie o pomyśle przeprowadzenia referendum konsultacyjnego w Święto Niepodległości.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Laura Miletich 2018-04-27 18:15:37
    Dlaczego Prezydent wyskakuje z referendum w dniach obchodow 100 rocznicy odzyskania niepodleglosci-wprowadzi tylko ferment i zepsuje cala atmosphere uroczystosci.Polacy maja prawo do godnego obchodzenia swojego swieta.-co On chce przez swoj nieprzemyslany upor udowodnicREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA