REKLAMA

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski kandydatem na prezydenta Warszawy?

  • Autor: PAP/AT
  • 24 sierpnia 2017 12:13
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski kandydatem na prezydenta Warszawy? Stanisław Karczewski wystartuje w wyborach samorządowych? (Stanisław Karczewski, fot.twitter)

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS) jest brany pod uwagę jako kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia PiS.

"Myślimy w PiS o kandydaturze na prezydenta Warszawy, jestem brany pod uwagę" - powiedział marszałek Senatu. - "Nie mówię tak, nie mówię nie" - zaznaczył.

"Warszawa jest mi niezwykle bliska, więc myślimy o kandydaturze na prezydenta Warszawy. Jestem brany pod uwagę, zobaczymy, nie mówię tak, nie mówię nie. Jest jeszcze bardzo dużo czasu do ostatecznej decyzji. Tę decyzję podejmiemy pewnie na przełomie roku" - powiedział Karczewski w w TVP1, odnosząc się medialnych doniesień dot. planów PiS na wybory samorządowe w Warszawie.

"Przygotowujemy się od pewnego czasu, rozmawiamy na temat wyborów samorządowych. One są dla nas bardzo istotne i ważne, jak dla każdej partii. Chcemy dobrze w nich wypaść" - dodał marszałek Senatu.

Wybory samorządowe odbędą się - zgodnie z Kodeksem wyborczym - 11 listopada 2018 r.

Czytaj też: PiS rozpoczęło kampanię wyborczą. Obietnicami chce kupić głosy

Przypomnijmy, że swojego kandydata na prezydenta stolicy wskazała już Nowoczesna. Ma być nim Paweł Rabiej.

Wśród kandydatów z Platformy Obywatelskiej nieoficjalnie wymieniane są takie osoby jak Rafał Trzaskowski, Małgorzata Kidawa-Błońska i Jan Śpiewak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA