REKLAMA

Marszałek Senatu złożył kondolencje w związku z zamachem w Berlinie

  • Autor: PAP/JS
  • 20 grudnia 2016 15:14
Marszałek Senatu złożył kondolencje w związku z zamachem w Berlinie Marszałek Senatu Stanisław Karczewski. (fot. Stanisław Karczewski/twitter)

• Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w związku z zamachem w Berlinie przesłał na ręce przewodniczącej niemieckiego Bundesratu depeszę kondolencyjną.
• Karczewski wyraził współczucie dla narodu niemieckiego; zapewnił też, że Senat solidaryzuje się z rodzinami i bliskimi ofiar.

"Jestem głęboko wstrząśnięty aktem terroryzmu, jaki miał miejsce w Berlinie. Poruszony tą tragedią, w imieniu własnym oraz Senatu Rzeczypospolitej Polskiej chciałbym złożyć na pani ręce wyrazy szczerego współczucia dla całego narodu niemieckiego" - napisał Karczewski do przewodniczącej niemieckiego Bundesratu.

Według marszałka Senatu "zamach, którego z premedytacją dokonano na bożonarodzeniowym jarmarku, zasługuje na szczególne potępienie". "Dokonanie tak haniebnego czynu było wymierzone nie tylko w naród niemiecki, lecz także w całą Europę" - podkreślił.

"W tych tragicznych chwilach Senat Rzeczypospolitej Polskiej solidaryzuje się z rodzinami i bliskimi ofiar. Wszystkim rannym życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Ta zbrodnia utwierdza nas w przekonaniu, że należy doprowadzić do pełnej współpracy państw członkowskich w walce z ekstremizmem" - czytamy w depeszy kondolencyjnej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA