REKLAMA

Marzena Paczuska doradcą Jacka Kurskiego

  • Autor: PAP/AT
  • 08 września 2017 08:14
Marzena Paczuska doradcą Jacka Kurskiego Jacek Kurski (fot.Patryk Matyjaszczyk/wikimedia.org/CC BY-SA 3.0)

Marzena Paczuska przyjęła od prezesa TVP Jacka Kurskiego propozycję objęcia funkcji jego doradcy ds. publicystyki i informacji.

Pierwszy projekt, który zostanie powierzony Paczuskiej do monitorowania i rozwoju, to anglojęzyczny kanał informacyjny. Zarząd TVP wyraża zadowolenie z kontynuacji współpracy z redaktor Marzeną Paczuską - poinformowała TVP na swojej stronie internetowej.

Paczuska, która kierowała "Wiadomościami" od stycznia 2016 r., została zdymisjonowana w sierpniu b.r.

Klaudiusz Pobudzin, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, której podlega redakcja głównego programu informacyjnego TVP, napisał wówczas na swoim profilu na Twitterze "@OlechowskiJarek nowym szefem "Wiadomości". Gratuluję! Dziękuję za dotychczasową pracę @MarzenaPaczuska". Poinformował w ten sposób, że Paczuską zastąpił dziennikarz "Wiadomości" Jarosław Olechowski. Do wpisu, również na swoim Twitterze, odniosła się Paczuska: "Etatowych dziennikarzy, pracowników TVP - zwalniają na TT... -:) Super" - napisała.

Dymisją szefowej "Wiadomości" zajęła się Rada Mediów Narodowych na posiedzeniu 29 sierpnia. Jej przewodniczący Krzysztof Czabański powiedział wówczas po spotkaniu gremium, że wszyscy członkowie RMN jednogłośnej ocenili sposób odwołania Paczuskiej jako niedobry i "wizerunkowo bardzo niekorzystny".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA