REKLAMA

Mateusz Kijowski ustąpi ze stanowiska przewodniczącego KOD? Lider komentuje

 • Autor: PAP/AT
 • 18 stycznia 2017 08:04
Mateusz Kijowski ustąpi ze stanowiska przewodniczącego KOD? Lider komentuje Kijowski ponownie wystartuje w wyborach na przewodniczącego KOD (Mateusz Kijowski, fot.facebook.com/KomitetObronyDemokracji)

• Przewodniczący KOD Mateusz Kijowski zapowiedział, że nie ustąpi ze stanowiska.
• Poinformował też, że wystartuje w wyborach szefa KOD za sześć tygodni.

We wtorek (17 stycznia) zarząd Komitetu Obrony Demokracji przyjął uchwałę wyrażającą brak zaufania do przewodniczącego stowarzyszenia Mateusza Kijowskiego i wzywającą go do niezwłocznego ustąpienia z tej funkcji.

Kijowski w TVN24 na pytanie, czy ustąpi ze stanowiska odpowiedział: "Nie widzę żadnego powodu. Oczywiście zarząd może apelować, ale ja swoją funkcję sprawuję wobec tysięcy koderek i koderów i to oni będą podejmowali w tej sprawie decyzję w już niedługich wyborach".

Na pytanie, czy w nich wystartuje, Kijowski odpowiedział: "Tak jest".

"Takie są prawa demokracji, że każdy może startować. Jaka będzie ich reakcja, czy również będą startować, kto będzie startował - tego nie wiem" - dodał lider KOD.

We wtorek w nocy Kijowski na swoim profilu na Facebooku wydał oświadczenie, w którym napisał, że "tylko osoby, które mają coś do ukrycia (np. prawdziwą kwotę za ochronę osobistą) - kombinują". Według lidera KOD, "jak ktoś chce coś ukraść, to nie wystawia faktury". "W KOD-zie wszystko jest jawne. W KOD-zie funkcjonujemy za pieniądze ze składek członkowskich, a nie z państwowych dotacji. W KOD-zie staramy się widzieć dobro w ludziach. Szukamy tego, co łączy, a rezygnujemy z tego, co dzieli. Musimy pamiętać co jest naszym wspólnym celem" - napisał lider KOD. Kijowski podkreślił, że KOD funkcjonuje w bardzo trudnych warunkach. "Nie dajmy się rozgrywać. Tylko tak bezpiecznie ominiemy pułapki i zwyciężymy" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • PiSdecja 2017-01-18 12:40:47
  Do BOLO: Widocznie dzieło szatana , Rydzyk nie dostał koperty TV TRWAM szczekam jak płaci mój chlebodawca Pan.
 • BOLO 2017-01-18 10:42:10
  alimenciarza i oszusta Kijowskiego Michnik Adam powołał, a KOD to dzieło Gazety Wyborczej, i pewnie nikt nie jest w stanie tego szubrawca odwołać, jak i tych sprzedawczyków z PO i Nowoczesnej do KRYMINAŁU posadzić !
 • Polska się przebudziła! 2017-01-18 09:46:01
  Nie popieram Mariusza Kijowskiego który w znacznym stopniu nadużył zaufanie publiczne!!! Być może w związku z, wyborem nowego przewodniczego" KOD" znajdziemy wspólny język polemiki celem obrony praw człowieka" Wolności" które są przez obecny Rząd odbierane Polskiemu społeczeństwu, nie pozwólmy odebrać "Nam Polakom" resztek godności. Pozdrawiam.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA