REKLAMA

Mateusz Kijowski został zaatakowany na warszawskim dworcu

 • Autor: GP
 • 27 czerwca 2016 10:25
Mateusz Kijowski został zaatakowany na warszawskim dworcu Lider KOD, Mateusz Kijowski na manifestacji. (fot.:facebook.com/KomitetObronyDemokracji)

• Mateusz Kijowski poinformował, że był obiektem ataku w Warszawie.
• Lider KOD nie odniósł obrażeń, ale przestrzega swoich zwolenników o możliwości prowokacji skierowanej wobec Komitetu.
• KOD sprzeciwia się działaniom rządu.

Z relacji lidera Komitetu Obrony Demokracji wynika, że w nocy z 25 na 26 czerwca był obiektem agresji słownej i fizycznej w Warszawie. Do całego zajścia doszło na terenie Dworca Centralnego w stolicy.

- Zostałem wczoraj tuż przed północą na Dworcu Centralnym zaatakowany - napisał na portalu społecznościowym Kijowski w niedzielę (26 czerwca). - Rozmawiałem przez telefon i nagle usłyszałem jakiś stek wyzwisk i otrzymałem dwa czy trzy ciosy w kark i głowę (na plecach miałem plecak, więc były chronione). Nic mi się nie stało. Wezwałem ochronę, atakujący został odprowadzony na komisariat, gdzie ja oraz on złożyliśmy krótkie słowne wyjaśnienia oraz daliśmy spisać swoje dokumenty.

Działacz społeczny stwierdził, że w całym zajściu dziwiła go liczba osób, które przebywały w tym czasie, w środku nocy, na stacji kolejowej.

Czytaj: Senator PiS chce sprawdzenia finansów KOD

Ponadto zaskoczyła go obojętność świadków zdarzenia.

- Całe szczęście, że nic się poważnego nie wydarzyło - pisał w dalszej części wpisu Kijowski. - Ale gdyby to była jakaś prowokacja? Gdyby ktoś próbował wzbudzić panikę? Agresywną reakcję? Może histerię? Czy jesteśmy gotowi do weryfikowania informacji? Docierania do źródeł? I czy umiemy zareagować w sposób pokojowy, kiedy sytuacja będzie naprawdę poważna?

Do KOD i swoich zwolenników Kijowski apeluje o zdrowy rozsądek i trzeźwość w ocenie sytuacji. Boi się, że organizacja będzie obiektem ataków.

Podziękował też wszystkim, którzy wyrazili troskę o jego zdrowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • martin 2016-06-27 18:16:33
  p. Kijowski kto by takiego jak pan chciał bić ??? żeby z pana zrobiono ofiarę przemocy PiS-owskiej ??? Już pan widzi ze ten cały pomysł szkodzenia PiS-owi nie przyniósł efektów lecz dodał jeszcze plusów rządowi premier Szydlo . Ludzie zrozumieli ile podlosci i falsz było i jest w tych politycznych rozgrywkach pana , Schetyny , Petru oraz innych politykierów przegrancow ostatnich wyborow . Podli osobnicy nie potrafią przegrywać , zrobią wszystko aby zaszkodzić wybrańcom narodu , nawet donosy , kapowanie do unijnych kacyków wam nie pomogło . Zrobiliście wielko szkodę Polsce i Polakom powinniście być pociągnięci do odpowiedzialności karnej za znieważanie Polskiego rządu i prezydenta . Hańba wam KOD-owcy
 • spragniony123 2016-06-27 17:02:49
  Panie Kijowski, prowokacje to pan sam przeprowadzasz ,chociażby ostatnia w Radomiu gdzie demonstrowali kaci ,których pełno jest w KOD
 • mzakrzewski 2016-06-27 11:47:19
  Prawdopodobna prowokacja! Żaden normalny żul nie będzie atakował na hali Centralnego gdzie jest monitoring, ochrona, częste patrole policji. A obojętność ludzi? Ojcowie: na Termopile! Synowie- za ile? Rycerskość jest w bajkach, ludzie cenią sobie wygodę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA