REKLAMA

Mateusz Morawiecki: Część opozycji zachowuje się w sposób nieodpowiedzialny

  • Autor: PAP/JS
  • 16 listopada 2017 21:56
Mateusz Morawiecki: Część opozycji zachowuje się w sposób nieodpowiedzialny e poważne nacje, że jak są jakieś problemy, to "brudy trzeba prać w domu, a nie skarżyć za granicą" - powiedział Mateusz Morawiecki (Fot. PTWP/Szymon Jankowski)

Wielka szkoda, że część naszych polityków, zwłaszcza część opozycji, zachowuje się w sposób tak nieodpowiedzialny - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, komentując środowe (15 listopada) głosowanie w Parlamencie Europejskim.

PE przyjął w środę, po wcześniejszej debacie, rezolucję wzywającą polski rząd do przestrzegania postanowień dotyczących praworządności. W dokumencie znalazł się też apel PE do polskiego rządu, by potępił "ksenofobiczny i faszystowski" Marsz Niepodległości. Przeciwko rezolucji głosowali europosłowie PiS, eurodeputowani PSL nie wzięli udziału w głosowaniu, a większość eurodeputowanych PO wstrzymała się od głosu, ale sześciu poparło ten dokument.

Morawiecki, który był gościem programu Gość Wiadomości, powiedział, że powinniśmy się nauczyć, tak jak Niemcy, Francuzi, Amerykanie, Szwajcarzy, Szwedzi i wszystkie inne poważne nacje, że jak są jakieś problemy, to "brudy trzeba prać w domu, a nie skarżyć za granicą". "Skarżenie nie było u nas nigdy mile widziane, a już szczególnie donoszenie na własny kraj. To jest głęboko naganna sprawa" - powiedział.

Dodał, że "Marsz Niepodległości był w całości piękny, ale zdarzyło się tam kilka bardzo niedobrych, złych transparentów, od których cały nasz rząd się odcina".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Pięć piw dla ONR 2017-11-17 12:03:43
    Tak, zdarzyło się kilka transparentów podniesionych przez narodowców których rząd wybrał na organizatora głównej imprezy a policja kontrolowana i zdominowana przez rząd nie tylko nie protestowała ale wypełniała polecenia organizatorów.
  • Madera 2017-11-17 11:56:02
    Swoje Żydowskie brudy wylaliście na POLAKÓW I NA POLSKĘ W TAKIEJ ILOŚCI ,ŻE ZALEWAJĄ CAŁĄ EUROPĘ ! A o jakich brudach pan mówi ?!PRZECIEŻ JEST TAK CUDOWNIE W POLSCE ? Najbardziej zadowoleni są Żydzi...... Poroszenko, Natanjahu,i Tramp !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA