REKLAMA

Mateusz Morawiecki: Nowe role ministrów Kempy i Bochenka są już określone

  • Autor: PAP/JS
  • 18 grudnia 2017 17:53
Mateusz Morawiecki: Nowe role ministrów Kempy i Bochenka są już określone Morawiecki tłumaczył na konferencji prasowej, że nowa rola Rafała Bochenka jest już określona (Rafał Bochenek, fot.premier.gov.pl)

Nowe role b. szefowej Kancelarii Premiera Beaty Kempy i b. rzecznika rządu Rafała Bochenka są już określone - oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Kempa i Bochenek mają pozostać w KPRM w randze ministrów.

Premier poinformował, że dotychczasowy wiceminister obrony Michał Dworczyk zostanie powołany na stanowisko szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów; Dworczyk zastąpi na tym stanowisku Beatę Kempę. Z kolei posłanka PiS Joanna Kopcińska będzie nowym rzecznikiem rządu; zastąpi Rafała Bochenka.

Morawiecki tłumaczył na konferencji prasowej, że nowa rola Rafała Bochenka jest już określona. Poinformował, że Bochenek będzie w KPRM "zajmował się tematami w pełnym uzgodnieniu" z nim oraz z byłą premier Beatą Szydło.

Szef rządu dodał, że również nowa funkcja minister Beaty Kempy jest już precyzyjnie określona. "Z mojej perspektywy mogę powiedzieć - niezwykle ważna funkcja, kluczowa funkcja. Pani minister Kempa zostaje, jako członek Rady Ministrów" - powiedział Morawiecki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA