REKLAMA

Mateusz Morawiecki poprawi wizerunek Polski za granicą?

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 07 grudnia 2017 23:18
Mateusz Morawiecki poprawi wizerunek Polski za granicą? Zdaniem Pawła Kowala Mateusz Morawiecki ma większą możliwość złagodzenia wizerunku Polski za granicą niż Beata Szydło. (fot. facebook)

Do Jarosława Kaczyńskiego i jego otoczenia docierały coraz częściej sygnały, że Polska ma fatalny wizerunek na arenie międzynarodowej. Mateusz Morawiecki jest tym, kto ma możliwości łagodzenia tego wizerunku - uważa Paweł Kowal, wiceminister spraw zagranicznych w poprzednim rządzie PiS.

Zdaniem Pawła Kowala Mateusz Morawiecki ma większą możliwość złagodzenia wizerunku Polski za granicą niż Beata Szydło.

- Dobrze się porusza w środowisku biznesu i polityki międzynarodowej i łatwiej mu będzie łagodzić krytykę wobec kolejnych posunięć rządu. Niedługo pewnie będzie musiał podejmować takie działania w sprawie prawa wyborczego - zauważa. 

Zauważa jednak, że w ogólnym rozrachunku niewiele się zmienia. 

- Centrum decyzyjne pozostaje na Nowogrodzkiej. Można nawet powiedzieć, że Mateusz Morawiecki jest w gorszej sytuacji niż Beata Szydło, jest nową twarzą w partii, nie zbudował sobie zaplecza politycznego w partii. To w takim razie nasuwa się pytanie: czy będzie bardziej samodzielnym premierem niż Beata Szydło? - podsumowuje.

Więcej przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA