REKLAMA

Mateusz Morawiecki przeznaczył swoją nagrodę na cele charytatywne

  • Autor: PAP/AT
  • 05 marca 2018 12:32
Mateusz Morawiecki przeznaczył swoją nagrodę na cele charytatywne Zakres swobodnego świadczenia usług się właściwie zmniejsza - powiedział premier (Mateusz Morawiecki, fot.twitter.com/PremierRP)

Środki, które zostały mi przyznana za 2017 r, na cele charytatywne - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Premier powiedział na konferencji prasowej w Warszawie, że sekretarzom stanu i ministrom nie będą już wypłacane premie. "Również jeśli parlament nie przyjmie tej propozycji (zmian), to dla podsekretarzy także nie będzie żadnych nagród" - zapowiedział szef rządu.

Czytaj też: Koniec z premiami i nagrodami dla ministrów i wiceministrów

"Chcę też wypowiedzieć się w mojej sprawie, że te środki, które mi zostały przyznane, ja przeznaczyłem na cele charytatywne; za inne osoby nie będę się wypowiadał w tym momencie, ponieważ myślę, że tak należy" - dodał premier.

Czytaj też: Redukcje w rządzie. Ok 25 proc. stanowisk do likwidacji

W grudniu ubiegłego roku poseł PO Krzysztof Brejza zwrócił się z interpelacją ws. nagród przyznanych członkom Rady Ministrów. W odpowiedzi wiceszef Kancelarii Premiera Paweł Szrot zamieścił tabelę z łącznymi kwotami nagród brutto dla poszczególnych ministrów w 2017 r. Wynika z niej, że nagrody otrzymało 21 konstytucyjnych ministrów (od 65 100 zł rocznie do 82 100 zł), 12 ministrów w KPRM (od 36 900 zł rocznie do 59 400 zł) oraz b. premier Beata Szydło (65 100 zł).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Jop 2018-03-06 09:05:37
    Czy Pan Premier będzie łaskaw powiedzieć jaki to cel charytatywny?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA