REKLAMA

Mateusz Morawiecki: Termin przyjęcia nowelizacji ustawy o IPN co najmniej niefortunny

 • Autor: PAP/JS
 • 02 lutego 2018 15:44
Mateusz Morawiecki: Termin przyjęcia nowelizacji ustawy o IPN co najmniej niefortunny Morawiecki w piątek (2 lutego) w Markowej (Podkarpackie), skąd pochodziła rodzina Ulmów zamordowana za ukrywanie Żydów, spotkał się z zagranicznymi korespondentami rozmawiając na temat uchwalonej przez parlament nowelizacji ustawy o IPN. (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Termin przyjęcia nowelizacji ustawy o IPN co najmniej niefortunny, mogliśmy też lepiej wyjaśnić intencje naszym izraelskim przyjaciołom - powiedział w Markowej premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki w piątek (2 lutego) w Markowej (Podkarpackie), skąd pochodziła rodzina Ulmów zamordowana za ukrywanie Żydów, spotkał się z zagranicznymi korespondentami rozmawiając na temat uchwalonej przez parlament nowelizacji ustawy o IPN.

Podkreślił, że wypracowanie kompromisu jest możliwe. "Myślę, że wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Izraela, gdybyśmy usiedli razem, odbyli szczerą dyskusję i dialog, jestem przekonany, że moglibyśmy znaleźć rozwiązanie" - ocenił Morawiecki.

Wyraził nadzieję, że w ciągu najbliższych dni lub tygodni sprawa zostanie wyjaśniona.

"Troszeczkę inny wybór słów doprowadziłby do tego samego rezultatu dla nas, ale jednocześnie wyeliminowałby wszelkie wątpliwości, które są teraz w opinii publicznej" - powiedział premier. Wyraził nadzieję, że teraz osiągniemy wyeliminowanie tych wątpliwości.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • puszatek 2018-02-05 22:49:32
  Do :-): I jeszcze gwoli wyjaśnienia. Te majątki, które chcą Żydzi odzyskać nie mają żadnych spadkobierców, bo wszyscy wyginęli, więc zgodnie z prawem przejmuje je gmina, czyli państwo. Żydzi mogliby przejąc te majątki tylko wtedy, gdyby Polacy jako Naród zostaliby uznani winnych Holokaustu, do tego właśnie zmierzają żydzi i stąd ten kryzys, już dawno przygotowany z nagonką na Polskę. Jeśli prezydent podpisze nowelizację ustawy IPN to wtedy możemy zablokować żądania żydów z ich ustawy 447. Teraz rozumiesz> No, raczej Ty wyszedłeś na kompletnego laika. Licz się ze słowami, bo nigdy nie wiesz, na kogo trafisz.
 • puszatek 2018-02-05 22:37:44
  Do :-): Ty mnie nie zrozumiałeś. Żydzi chcą 65 mld za mienie bezspadkowe, a to znaczy, że nie rodzina czy spadkobiercy upominają się np. o kamienice, ale mafia żydowska chce złupać nieprawnie majątki, które z mocy polskiego prawa są własnością Polski. , O to chcą walczyć żydzi, pieniądze, a najlepiej w naturze, nie wyłączając zakładów przemysłowych czy lasów i innych obiektów. Ambasada polska w roku 2014 wydała 3 miliony paszportów Żydom. Jak myślisz, po co?
 • :-) 2018-02-05 15:55:27
  Do puszatek: Ale ty jesteś głupi. Nikt nie ma szans na odzyskanie kamienicy która nie należała wcześniej do jego rodziny. Jeżeli chcesz zabierać komuś spadek to jesteś złodziejem. Państwo Polskie nie powinno być złodziejem i powinno oddać wszystkie kamienice (nie tylko żydom).
 • puszatek 2018-02-05 14:40:51
  Przecież to w ogóle nie chodzi o tę ustawę. Żydzi chcą kamienic w Polsce, tak sobie za friko, chcą zabrać nam kraj, Tyle w temacie. Nie wolno iść na ugodę, bo pójdziemy na dziady. Żydom się nic nie należy!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA