REKLAMA

Mateusz Morawiecki: Wydaje się, że Timmermans lepiej rozumie naszą reformę

  • Autor: PAP/JS
  • 23 lutego 2018 20:40
Mateusz Morawiecki: Wydaje się, że Timmermans lepiej rozumie naszą reformę Szef rządu podkreślał, że temperatura sporu między polskim rządem a Komisją Europejską opadła (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że po spotkaniu z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem wydaje się mu, iż ten coraz lepiej rozumie, dlaczego chcemy reformować wymiar sprawiedliwości.

Szef rządu podkreślał, że temperatura sporu między polskim rządem a Komisją Europejską opadła.

Odnosząc się do zaplanowanej na przyszły tydzień dyskusji w Radzie UE w ramach uruchomionego przez KE art. 7, wyraził nadzieję, że temperatura tego spotkanie nie będzie wysoka.

Czytaj też: Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z wiceprzewodniczącym KE Timmermansem

Morawiecki pytany na konferencji prasowej, czy spotkanie to zakończy konflikt Polski z KE, powiedział, że to jak dalej będzie przebiegał dyskurs z Komisją Europejską w dużym stopniu będzie zależało od spojrzenia Komisji na naszą "białą księgę" ws. wymiaru sprawiedliwości w Polsce. "Tam jest analiza porównawcza wielu systemów, tam znajdą się bardzo szczegółowe dobrze udokumentowane odpowiedzi na wszystkie uwagi i wszystkie rekomendacje" - podkreślił.

W jego ocenie nasz dialog z KE "jest konstruktywny". "Ale jak się on dalej potoczy, to oczywiście dzisiaj jest jeszcze trochę za wcześnie, żeby prognozować" - zaznaczył premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wdzivny 2018-02-24 14:07:01
    Umiejętna propaganda, zamazywanie faktu kolejnego zawłaszczania wszystkich dotąd niezależnych instytucji przez obecną wszechwładzę, sprawi to samo, co onegdaj propaganda stalinowska, czy gebelsowska. Swiat uwierzy w światłe intencje obecnego naszego rządu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA