REKLAMA

Mateusz Morawiecki został nowym ministrem finansów

  • Autor: PAP/AT
  • 29 września 2016 09:57
Mateusz Morawiecki został nowym ministrem finansów Mateusz Morawiecki (fot.KPRP/flickr.com/domena publiczna)

Prezydent Andrzej Duda powołał wicepremiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko ministra finansów - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Rozwoju.

"Ta zmiana ma charakter innowacyjny. Jest to zmiana funkcjonalna, nie personalna" - powiedział prezydent, cytowany przez MR, wręczając powołanie Morawieckiemu.

W środę (28 września) premier Beata Szydło poinformowała, że z rządu zostaje odwołany dotychczasowy minister finansów Paweł Szałamacha, a nowym szefem MF będzie wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki, który ma łączyć oba stanowiska.

Czytaj też: Mateusz Morawiecki. Pierwszy minister finansów, łączący funkcje z innym stanowiskiem ministerialnym

Szefowa rządu poinformowała jednocześnie, że podjęła też decyzję o powołaniu Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, na czele którego stanąć ma Morawiecki. "(Morawiecki) jest autorem Planu Odpowiedzialnego Rozwoju - on będzie koordynował prace tego Komitetu. Minister Morawiecki zostaje również w związku ze zmianą strukturalną powołany na stanowisko ministra finansów" - powiedziała Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA