REKLAMA

Mateusz Szczurek nie zasiądzie w Radzie Polityki Pieniężnej

  • Autor: PAP/GP
  • 09 lutego 2016 19:58
Mateusz Szczurek nie zasiądzie w Radzie Polityki Pieniężnej Mateusz Szczurek (fot.: wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 PL)

Sejmowa komisja finansów publicznych negatywnie zaopiniowała kandydaturę Mateusza Szczurka na członka Rady Polityki Pieniężnej.

Kandydaturę byłego ministra finansów w rządzie PO-PSL na członka RPP zgłosiła Platforma Obywatelska. Decyzja komisji o nieudzieleniu pozytywnej opinii jest swego rodzaju precedensem. Poprzedni kandydaci, także ci zgłaszani przez opozycję, uzyskiwali bowiem pozytywne opinie, mimo że potem Sejm głosował na osoby wskazane przez PiS.

Komisja nie oceniła zgłoszonej przez PiS kandydatury Henryka Wnorowskiego. We wtorek przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki poinformował, że kandydatura ta została wycofana. Propozycję kandydowania otrzymał poseł PiS Jerzy Żyżyński, który potwierdził to.

Terlecki pytany, czy Żyżyński będzie kandydatem PiS do RPP poinformował, że Żyżyński jest jedną z osób branych pod uwagę, a decyzja w tej sprawie zapadnie w przyszłym tygodniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • student 2016-02-10 08:50:12
    Niech się weźmie do pracy , jak przeciętny Polak za najniższą krajową 1.850,00 złotych i zobaczy jak żyje się w takich rodzinach , a nie następna dobra i ciepła posadka , wstydu nie macie , weźcie się do uczciwej pracy , wy obiboki i karierowicze za pieniądze z naszych podatków , a najlepiej na zasiłek dla bezrobotnych z pośredniaka , to dopiero będziesz żył w konforcie ekonomicznym i zabierz swojego bogatego kumpla z PO biznesmena R.
  • do-re-mi 2016-02-09 20:56:58
    Dlaczego zgłosili tylko Szczurka? W duecie zawsze lepiej i głośniej się śpiewa. Zapomnieli o sztukmistrzu z importu? Tercet to jeszcze większa siła, więc proponuję zdolnego Kazia od Isabel. Kwartet-jeszcze mocniejszy, dodajmy Bieleckiego. A kwintet, to już światowa klasa + Lewandowski. (nie piłkarz, ale ten od handlu polską gospodarką :)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA