REKLAMA

Mazurek: Ataki, że ekshumacje to gra polityczna nieuprawione

  • Autor: PAP/JS
  • 08 grudnia 2016 15:10
Mazurek: Ataki, że ekshumacje to gra polityczna nieuprawione Do kwestii ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej odniosła się na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie rzeczniczka PiS Beata Mazurek. fot. youtube.com/TV Republika)

Ataki dzisiejszej opozycji na PiS i na prokuraturę dotyczące tego, że ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej to gra polityczna i cynizm, są nieuprawnione - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

W czwartek na cmentarzu Salwatorskim w Krakowie ekshumowano kolejną osobę, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ekshumowano Ewę Bąkowską, działaczkę Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej. To dziewiąta ekshumacja przeprowadzana w tym roku w śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej.

Prokuratura Krajowa poinformowała w czwartek, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że w czasie przeprowadzanych w ostatnich dniach ekshumacji ofiar katastrofy w Smoleńsku w grobie jednej z ekshumowanych osób znalazło się ciało innej ofiary tej katastrofy.

Do kwestii ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej odniosła się na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

"Chciałabym jasno i wyraźnie podkreślić, że te ataki opozycji dzisiejszej zarówno na nas jak i na prokuraturę niezależną dotyczące tego, że całe ekshumacje to gra polityczna, to cynizm - są nieuprawnione" - podkreśliła Mazurek. "To nie powinno się ta stać, że państwo polskie nie dochowuje należytej staranności, nie dopilnowuje, kto jest położony w grobie, kto jest pochowany" - zauważyła.

Mazurek wyraziła nadzieję, iż decyzja prokuratury o prowadzeniu ekshumacji zostanie uszanowana.

"Mam nadzieję, że zostanie uszanowana decyzja prokuratury co do tego po pierwsze, że te ekshumacje są prowadzone, są prowadzone w zgodzie z obowiązującym prawem i do tego, że prokuratura dołoży wszelkich starań, żeby przyczyna katastrofy smoleńskiej została wyjaśniona" - powiedziała rzeczniczka PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • urbanakot 2016-12-09 15:12:19
    Do Świadek historii co wraca: Słyszałeś dzwon, tylko nie wiesz gdzie i kto on. Urban Cię zna i wkrótce Cię wyśmieje.
  • Świadek historii co wraca 2016-12-08 16:08:27
    Nieprawdą jest jakoby..... Skądś to znam tylko tamten miał dużo więcej oleju między o wiele większymi uszami.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA