REKLAMA

Mazurek komentuje wybór Tuska: To zła decyzja dla Europy

  • Autor: PAP/JS
  • 09 marca 2017 18:42
Mazurek komentuje wybór Tuska: To zła decyzja dla Europy Beata Mazurek (fot. Sejm/twitter)

• To zła decyzja dla Europy - tak ponowny wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
• Czas pokaże, czym będzie skutkował precedens polegający na dokonaniu wyboru wbrew stanowisku rządu kraju, z którego pochodzi kandydat - zaznaczyła.

Tusk został w czwartek ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej. W trakcie szczytu UE w Brukseli odbyło się głosowanie, w którym - jak poinformowały unijne źródła - tylko premier Beata Szydło była przeciwko reelekcji Tuska.

"Polska musiała bronić swoich interesów, nie mogła się zgodzić na kandydaturę Donalda Tuska. Dlaczego? - mówiliśmy o tym wielokrotnie" - powiedziała Mazurek na konferencji prasowej.

Podziękowała premier Szydło za to, że "konsekwentnie i odważnie broniła stanowiska polskiego rządu". "W naszej ocenie ta decyzja nie wróży nic dobrego Europie, to zła decyzja dla Europy" - powiedziała Mazurek.

Dodała, że "czas pokaże, czym będzie skutkował taki precedens", bo - jak mówiła - "to pierwszy raz w historii przywódcy państw europejskich popierają człowieka wbrew stanowisku rządu z kraju, z którego ten człowiek pochodzi". "W naszej ocenie niczego dobremu to dla Europy na przyszłość nie wróży" - powiedziała rzeczniczka PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Niewierny Poddany 2017-03-10 09:52:39
    Jeżeli te decyzja jest dla kogoś zła to tylko dla PIS i ich autorytarnych zapędów. Nie ma wątpliwości że Unia i większość Polaków jest za Tuskiem. Hip hip, hura! Kaczystan kontra cywilizacja 1:27REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA