REKLAMA

Mazurek: Komisja śledcza ws. zakupu śmigłowców niepotrzebna

  • Autor: PAP/JS
  • 11 października 2016 15:45
Mazurek: Komisja śledcza ws. zakupu śmigłowców niepotrzebna Rzecznik klubu PiS Beata Mazurek (fot. youtube.com/TV Republika)

• Sejmowa komisja śledcza, która miałaby zbadać okoliczności zakupu śmigłowców dla polskiej armii nie jest potrzebna - powiedziała rzecznik klubu PiS Beata Mazurek.
• Jeżeli PO wie o "szwindlach" dot. przetargu za czasów kiedy rządziła, niech zgłosi sprawę do prokuratury lub CBA - dodała.

Liderzy PO zapowiedzieli we wtorek złożenie wniosku o powołanie sejmowej komisji śledczej, która miałaby zbadać okoliczności zakupu śmigłowców na polskiej armii. Zakres jej prac miałby objąć zarówno badanie przetargu ws. Caracali jak i decyzji o kupnie maszyn Black Hawk.

Do inicjatywy polityków Platformy odniosła się rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek.

"Czemu ma służyć ta komisja śledcza? Negocjacje w sprawie Caracali zostały zakończone, umowa nie została podpisana, więc nie można twierdzić, że nie zrealizowaliśmy jakiejś umowy. Takiej umowy fizycznie nie było. Jeżeli PO chce badać także przetargi za czasów swoich rządów, to powiem jasno: jeżeli robili jakiekolwiek szwindle i o tym wiedzą, niech to zgłoszą albo do prokuratury, albo do CBA. Do tego nie jest potrzebna komisja śledcza" - powiedziała PAP Mazurek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA