REKLAMA

Mazurek o wotum ws. Zalewskiej: PO nie będzie nam ustalała polityki kadrowej

  • Autor: PAP/AT
  • 14 października 2016 12:05
Mazurek o wotum ws. Zalewskiej: PO nie będzie nam ustalała polityki kadrowej Wniosek o wotum jest wnioskiem wyłącznie politycznym, który ma wprowadzić chaos wśród nauczycieli i rodziców - uważa Beata Mazurek (fot.: brpd.gov.pl)

• Wniosek Platformy Obywatelskiej o odwołanie szefowej MEN Anny Zalewskiej, nie ma żadnych szans powodzenia  - oceniła  rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek.
• To wniosek polityczny, który ma wprowadzić chaos wśród nauczycieli i rodziców - dodała.

"Wniosek PO o odwołanie minister Zalewskiej nie ma oczywiście żadnych szans powodzenia. Platforma nie będzie nam ustalała polityki kadrowej i tego, kto będzie w naszym rządzie pracował i kto nas będzie reprezentował, a kto nie. Trudna reforma, którą zamierza przeprowadzić minister Zalewska, to jest reforma, która jest przemyślana, odpowiedzialna i policzalna" - powiedziała Mazurek w piątek na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak oceniła, wniosek Platformy jest "wnioskiem wyłącznie politycznym, który ma wprowadzić chaos wśród nauczycieli i rodziców, i który doprowadzi tak naprawdę tylko i wyłącznie do tego, że powstanie ferment".

Poseł PO Rafał Grupiński poinformował, że Platforma złoży w piątek do marszałka Sejmu wniosek o wotum nieufności wobec Zalewskiej. Platforma zarzuca minister, że wbrew nauczycielom i rodzicom forsuje "fatalną" reformę edukacji. Zdaniem Grupińskiego, wniosek o wotum nieufności wobec szefowej MEN jest konieczny, aby pokazać, jak wielkim zagrożeniem dla stabilizacji systemu polskiej oświaty i jakości uczenia dzieci jest pomysł reformy, forsowany przez Zalewską.

Według szefowej MEN reforma edukacji jest przemyślana, odpowiedzialna i rozłożona na wiele lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA