REKLAMA

Mazurek (PiS) o słowach Kownackiego: Wypowiedź niefortunna i mało dyplomatyczna

  • Autor: PAP/JS
  • 12 października 2016 13:27
Mazurek (PiS) o słowach Kownackiego: Wypowiedź niefortunna i mało dyplomatyczna "To jest wypowiedź niefortunna i mało dyplomatyczna" - w ten sposób słowa Kownackiego skomentowała Beata Mazurek (fot. facebook)

Wypowiedź wiceszefa MON Bartosza Kownackiego, o tym, że Francuzi "to ludzie, którzy uczyli się od nas jeść widelcem parę wieków temu", jest "niefortunna i mało dyplomatyczna" - stwierdziła w środę rzecznik klubu PiS Beata Mazurek.

Kownacki był pytany w TVN24, czy decyzja organizatorów paryskich targów przemysłu zbrojeniowego Euronaval 2016, którzy uznali, że status polskich delegacji, biorących udział w targach, nie będzie już oficjalny, a także zakończenie negocjacji ws. śmigłowców Caracal, oznacza wojnę dyplomatyczną na linii Paryż-Warszawa.

"To jest raczej kompromitacja i pokaz klasy Francuzów, niż jakakolwiek wojna dyplomatyczna. To strona francuska dawno temu zapraszała nas oficjalnie, teraz nas wyprasza" - powiedział wiceszef MON. Zawsze można znaleźć dyplomatyczną formę wypowiedzi, dającą do zrozumienia, że jest problem - mówił. "Ale to są ludzie, którzy uczyli się od nas jeść widelcem parę wieków temu. Więc być może w taki sposób teraz się zachowują" - dodał Kownacki.

"To jest wypowiedź niefortunna i mało dyplomatyczna" - w ten sposób słowa Kownackiego skomentowała Beata Mazurek. "Myślę - dodała - że nie powinna mieć miejsca w sytuacji takiej, w której jesteśmy, czyli zakończenia negocjacji z Francuzami (w sprawie kontraktu na zakup śmigłowców)".

Pytana, czy Kownacki, którego "zawodzi instynkt dyplomatyczny" powinien pozostać na stanowisku, Mazurek powiedziała: "Kownacki nie jest ministrem spraw zagranicznych, natomiast, czy powinien pozostać w ministerstwie obrony, to już pytanie do pani premier, a nie do mnie".

Mazurek przekonywała, że rząd Beaty Szydło jest odpowiedzialny, dba o interesy i bezpieczeństwo naszego kraju. "Warto utrzymywać dobre relacje z sojusznikami, pamiętając, o tym, że interes państwa polskiego jest najważniejszy" - podkreśliła.

Kolejny raz powiedziała też, że nie ma potrzeby powoływania komisji śledczej, która miałaby zbadać okoliczności zakupu śmigłowców dla polskiej armii - czego chce Platforma. "Komisja śledcza ze swojego założenia działa wtedy, kiedy nie działają instytucje państwa, a instytucje państwowe (w tej kwestii) działają" - oceniła. Jak dodała, jeśli PO ma jakiekolwiek uwagi, dotyczące przetargów zbrojeniowych, to powinna składać wnioski do prokuratury.

"Powoływanie komisji śledczej jest zupełnie bezzasadne" - oświadczyła Mazurek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Olo 2016-10-14 14:53:08
    Do EuPi: A zachowanie francuzów było dyplomatyczne? Oczywiście zakompleksione "polactwo" najbardziej martwi co sobie pomyślą o nich w obcych stolicach - żenujące.
  • EuPi 2016-10-12 15:46:55
    ,,Wypowiedx mało dyplomatyczna"? Czy cham zna język dyplomatyczny?. gdyby znał to rozmawiałby w tym języku! Po takiej wypowiedzi wywaliłbym z pracy pracownika, za przynoszenie wstydu firmie!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA