REKLAMA

Mazurek (PiS): PO odstawia szopkę; zrobimy wszystko, żeby normalnie pracować

  • Autor: PAP/JS
  • 22 grudnia 2016 16:43
Mazurek (PiS): PO odstawia szopkę; zrobimy wszystko, żeby normalnie pracować Rzecznik PiS Beata Mazurek (fot. youtube.com/TV Republika)

• PO odstawia szopkę; nie ma powodów do takich działań - powiedziała rzecznik PiS Beata Mazurek odnosząc się do zapowiedzi władz Platformy, że protest w Sejmie będzie kontynuowany.
• Zrobimy wszystko, żeby normalnie pracować, bo mamy kworum i będziemy realizować nasz program - dodała.

Zarząd PO jednogłośnie podjął w czwartek po południu decyzję o pozostaniu posłów Platformy na sali plenarnej Sejmu przynajmniej do 11 stycznia 2017 r.

"Jeśli Platforma woli spędzać święta w Sejmie, to jest jej wybór i jej sprawa. Nie ma absolutnie żadnych powodów ku temu, żeby odstawiać taką szopkę. Trzeba umieć się pogodzić z tym, że przegrało się wybory. To demokratyczny wybór Polaków zdecydował, że rządzi PiS" - powiedziała Mazurek.

"Bez względu na to jak długo będą okupować salę posiedzeń Sejmu zrobimy wszystko, żeby normalnie pracować, bo mamy kworum i będziemy realizować nasz program" - dodała.

Na pytanie o możliwość rozmowy z opozycją nt. rozwiązania konfliktu Mazurek odpowiedziała, że "Jarosław Kaczyński, całe kierownictwo PiS wyciągnęli do opozycji rękę, która została w sposób bezpardonowy odrzucona".

"Dzisiejszą rewoltę, hucpę polityczną, wywołuje tylko i wyłącznie opozycja, która uniemożliwiła prowadzenie obrad na sali parlamentarnej i realizuje scenariusz bycia opozycją totalną" - powiedziała rzecznik PiS.

"Sprawa ma drugie, głębsze dno. Z informacji, które do nas docierają wynika, że protest ma służyć wewnętrznej walce w PO i chęci przejęcia władzy w tej partii przez młodszych polityków. O tym już wspomniała posłanka Joanna Mucha" - dodała Mazurek.

Jak zaznaczyła, konsensus jest możliwy, gdy chcą tego wszyscy uczestnicy sceny politycznej. "Dzisiaj widać, że opozycja zdecydowanie tego nie chce. Ruch jest po stronie opozycji. Nasze działania, działania Marka Kuchcińskiego, były działaniami zgodnymi z prawem, z regulaminem Sejmu. Zarówno jego oświadczenia, jak i Straży Marszałkowskiej, wskazują na to, że opozycja kłamie wprowadzając opinię publiczną w błąd" - powiedziała rzecznik PiS.

Odnosząc się do głosowań w Sali Kolumnowej z ubiegłego piątku Mazurek powiedziała, że "ośmiu sekretarzy liczyło głosy". "Dwóch z własnej, nieprzymuszonej woli nie wzięło udziału w tym posiedzeniu. Posłowie mogli wejść na Salę Kolumnową, co potwierdziła w swoim oświadczeniu Straż Marszałkowska" - powiedziała.

Mazurek odniosła się też do planów polityków PO, którzy chcą organizować konferencje prasowe w czasie świąt. "Święta to czas dla rodzin. Nie sądzę, żeby te konferencje podczas świąt zrobiły na kimkolwiek wrażenie. Będą skupiać się tylko na tym, że są obecni w Sejmie. To taka szopka, ciut przed Nowym Rokiem, żeby nie powiedzieć, szopka noworoczna" - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA