REKLAMA

Mazurek (PiS): W mojej ocenie doniesienia nt. sędziego Muszyńskiego to pomówienia

  • Autor: PAP/JS
  • 23 listopada 2016 15:41
Mazurek (PiS): W mojej ocenie doniesienia nt. sędziego Muszyńskiego to pomówienia Rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek (fot. Sejm/twitter)

W mojej ocenie doniesienia dotyczące sędziego Trybunału Konstytucyjnego Mariusza Muszyńskiego to kłamstwa i pomówienia nie mające nic wspólnego z rzeczywistością - powiedziała rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek.

"Gazeta Wyborcza" napisała w środę, że w niezależnych źródłach potwierdziła informację, iż sędzia Trybunału Konstytucyjnego Mariusz Muszyński ukrył przed Sejmem, że w latach 90. służył w wywiadzie. Sama praca w służbach specjalnych - pisze "GW" - nie jest przeszkodą w sprawowaniu funkcji sędziego; przeszkodą jest zatajenie tej służby.

"W mojej ocenie artykuł w +Gazecie Wyborczej+ to kłamstwa i pomówienia nie mające nic wspólnego z rzeczywistością" - powiedziała Mazurek proszona o komentarz w tej sprawie.

Według "GW" Muszyński został przyjęty do UOP w 1993 roku. "Potem rok pracował w centrali UOP. W ambasadzie w Berlinie objął funkcję szefa działu prawnego. Zdaniem naszych informatorów była to +przykrywka+ dla drugiego etatu - oficera służb" - pisze "Wyborcza". Jak podaje dalej, w 1996 roku na życzenie strony niemieckiej, Muszyński musiał w ciągu jednego dnia opuścić placówkę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA