REKLAMA

Mazurek: Projekt ws zakazu aborcji to propozycja obywatelska, a nie PiS

  • Autor: PAP/JS
  • 04 października 2016 15:27
Mazurek: Projekt ws zakazu aborcji to propozycja obywatelska, a nie PiS Rzeczniczka klubu PiS podkreśliła na briefingu w Sejmie, że projekt - komitetu "Stop aborcji" - jest obywatelski. (fot. facebook)

• Projekt zakazujący aborcji jest propozycją obywatelską, a nie PiS czy rządu - zaznaczyła rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek.
• Dodała, że w klubie PiS nie ma jednomyślności, co do poparcia tego projektu.
• Nie wiadomo - podkreśliła - jaki ostateczny kształt przyjmie ta ustawa.

Rzeczniczka klubu PiS podkreśliła na briefingu w Sejmie, że projekt - komitetu "Stop aborcji" - jest obywatelski.

- Ani PiS, ani rząd PiS nie ma z tym absolutnie nic wspólnego i źle się dzieje, że opozycja czy skrajne lewicowe organizacje próbują wmówić Polkom, że autorami tego projektu są politycy PiS. To jest nieprawda - zaznaczyła Mazurek.

Dodała, że w klubie PiS nie ma jednomyślności, co do poparcia projektu obywatelskiego. - Nie można mówić o tym, że my chcemy karania kobiet - powiedziała. Mazurek zadeklarowała, że sama nie zagłosuje "za karaniem kobiet".

- Mówienie dziś, że my czegoś chcemy jako klub parlamentarny jest przedwczesne. Ponieważ nie wiadomo, jaki ostateczny kształt przyjmie ustawa, która jest procedowana, czy będzie, w komisji sprawiedliwości - podkreśliła rzeczniczka klubu PiS.

Powiedziała też, że nie zgadzam się z ministrem Witoldem Waszczykowskim. - To była jego prywatna wypowiedź - powiedziała. Jak zaznaczyła, poniedziałkowe protesty kobiet były "ważne i istotne".

Szef MSZ Witold Waszczykowski pytany w poniedziałek w RMF FM na temat protestu kobiet przeciwko możliwemu zaostrzeniu prawa aborcyjnego, czy prawa kobiet w Polsce są zagrożone, odparł: "Chyba tylko w +Gazecie Wyborczej+", po czym dodał: "Niech się bawią. Jeśli ktoś uważa, że nie ma większych zmartwień w Polsce w tej chwili, to proszę bardzo".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA