REKLAMA

Mazurek: W trakcie głosowań na Sali Kolumnowej było kworum

  • Autor: PAP/JS
  • 28 grudnia 2016 16:44
Mazurek: W trakcie głosowań na Sali Kolumnowej było kworum Rzeczniczka PiS Beata Mazurek (fot. youtube.com)

W trakcie głosowań nad ustawą budżetową na 2017 r. na Sali Kolumnowej było kworum, zgodnie z regulaminem Sejmu i obowiązującymi przepisami mieliśmy prawo przegłosować ustawę - mówiła na konferencji w Sejmie rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Mazurek nawiązała do zaprezentowanego we wtorek (27 grudnia) materiału TVN, w którym podano, że z analizy dostępnych zapisów przebiegu głosowań z 16 grudnia wynika, że w jednym z głosowań do kworum mogło zabraknąć 9 głosów.

W materiale pokazano m.in. fragmenty nagrań z kamery, która 16 grudnia wieczorem transmitowała obraz z Sali Kolumnowej do internetu oraz nagrań, które sporządzili telefonami komórkowymi posłowie opozycji, m.in. Michał Stasiński z Nowoczesnej.

"To nie my, to nie Prawo i Sprawiedliwość, tylko internauci podsumowali ten wczorajszy materiał, wykazując, że co najmniej 3 głosy nie zostały policzone" - powiedziała Mazurek prezentując kartkę z zestawieniem zdjęć z głosowania na Sali Kolumnowej.

Czytaj też: Terlecki: Opozycja opiera się na niepełnym materiale z Sali Kolumnowej bądź nim manipuluje

"Pytanie czy zrobiono to celowo, czy jest to celowa manipulacja, czy nierzetelność dziennikarska doprowadziła do tego, że wczorajszy materiał TVN taki wypuścił" - dodała.

Rzeczniczka PiS podkreśliła, że w ocenie PiS, posłów sekretarzy, którzy liczyli głosy oraz ocenie pracowników Kancelarii Sejmu w trakcie głosowania nad ustawą budżetową "było kworum na sali"

"Mieliśmy prawo zgodnie z regulaminem (Sejmu), zgodnie z obowiązującymi przepisami, ustawę budżetową przegłosować i tak też się stało" - zaznaczyła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Arek 2017-01-02 10:27:05
    Marszałek nie liczył ilości glosujących tylko przepchał wszystkie potrzebne ustawy. Teraz nie chcą udostępnić zapisu z kamer żeby prawda nie wyszła na jaw że PIS robi przekręty w najważniejszych dla państwa sprawach.
  • ELIZA 2017-01-02 09:38:17
    JAKBY MARSZAŁEK POZWOLIŁ GŁOSOWAĆ JAKBY NIE BYŁO KWORUM a pozatym posłowie też nie chcą rozwiązania sejmu ,bo jakby sejm nie uchwalił buzetu to prezydent mógł by skrucić kadencję sejmu,więc kwiczenie opozycji jest bezpodstawne Dziwię się tylko ze partia Kukiz15 nie brała udziału w głosowaniach,co oni myślą że naród głosował by za PO,PSL,NOWOCZESNĄ I KUKIZEMREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA