REKLAMA

Mazurek: Za zamieszanie z reprywatyzacją odpowiada prezydent Warszawy

  • Autor: PAP/JS
  • 22 sierpnia 2016 14:11
Mazurek: Za zamieszanie z reprywatyzacją odpowiada prezydent Warszawy Mazurek była pytana, czy w Warszawie powinien być wprowadzony nadzór komisaryczny (fot.:facebook.com/posel.bmazurek)

• Za zamieszanie związane z reprywatyzacją w Warszawie odpowiedzialna jest prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz - uważa rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek.
• Nie twierdzę, że Gronkiewicz-Waltz dawała przyzwolenie; być może nie miała właściwego nadzoru - dodała.

O sprawie reprywatyzacji i nieruchomości warszawskich Mazurek mówiła podczas briefingu w Sejmie.

Zwróciła uwagę, że media donoszą o "dzikiej reprywatyzacji" i "samowolce w przejęciu kamienic czy ziemi", która miała miejsce w Warszawie. Jak zaznaczyła, dobrze się stało, że prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą gruntów warszawskich. Ustawa ma rozwiązać problem nieruchomości objętych tzw. dekretem Bieruta z 1945 r.

- Miejmy nadzieję, że sprawy reprywatyzacji w Warszawie będą teraz przebiegały w sposób rzetelny i uczciwy. Za całe to zamieszanie, to wszystko, o czym wiemy z mediów, tak naprawdę odpowiedzialna jest Hanna Gronkiewicz-Waltz, ponieważ to ona, tak naprawdę, organizuje i odpowiada za to, co się dzieje w ratuszu. Nie twierdzę, że dawała przyzwolenie. Być może nie miała właściwego nadzoru nad tym, co w zakresie reprywatyzacji się stało - powiedziała Mazurek.

Czytaj też: Reprywatyzacja: Działania CBA w Warszawie nie są motywowane politycznie

- Sprawami zajmuje się CBA, czy nawet złożyło już doniesienie do prokuratury. Poczekajmy na komunikaty z ich strony - dodała.

Mazurek była pytana, czy w Warszawie powinien być wprowadzony nadzór komisaryczny. "Nie wiem. Chciałbym - jeżeli rzeczywiście doszło do złodziejstwa, o którym piszą media - żeby zostało to w sposób skuteczny ukarane" - powiedziała.

- Dobrze, że sprawy trafiły do prokuratury. Prokuratura w oparciu o określone dokumenty będzie stawiała, bądź nie, zarzuty - podkreśliła Mazurek.

Jak poinformowała w poniedziałek Ewa Bialik, rzeczniczka Prokuratury Krajowej, 9 postępowań w sprawie nieruchomości warszawskich przekazano Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu. Jedno postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA