REKLAMA

Media w USA bardziej nieobiektywne wobec władz niż w Polsce?

  • Autor: PAP/EM
  • 27 lutego 2017 08:52
Media w USA bardziej nieobiektywne wobec władz niż w Polsce? Według Czarneckiego stopień upolitycznienia mainstreamowych mediów w USA jest nawet większy niż miało to miejsce w Polsce za rządów PO i PSL (fot. pixabay)

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki (PiS) uważa, że choć część mediów w Polsce jest skrajnie nieobiektywna wobec polskiego rządu, to duża część amerykańskich mediów jest jeszcze bardziej niesprawiedliwa wobec nowych władz USA.

"Uważam, że chociaż część mediów w Polsce jest skrajnie nieobiektywna wobec prezydenta RP Andrzeja Dudy i wobec naszego rządu, to jednak myślę, że duża część amerykańskich mediów jest jeszcze bardziej skrajna i jeszcze bardziej przesadza w swojej niechęci do nowych władz amerykańskich" - powiedział Czarnecki, pytany w Polskim Radiu, czy "wyobraża sobie w sprawie mediów tak zdecydowane działania prezydenta czy pani premier, jak miało to miejsce w Ameryce".

"Stopień upolitycznienia tych mainstreamowych mediów w USA jest nawet większy niż miało to miejsce w Polsce za rządów PO i PSL" - dodał Czarnecki. Podkreślił, że "toczy się święta wojna między prezydentem Trumpem i jego administracją a głównymi mediami".

Przypomniał, że Trump wygrał wybory prezydenckie nie dzięki mediom, ale przeci w nim, jako człowiek spoza establishmentu. "Jeżeli będzie uznany, że nie stał się częścią establishmentu, że nie został przez niego przyhołubiony, przyswojony, to dalej ma szanse na poparcie Amerykanów" - zaznaczył Czarnecki.

"Nie protesty będą ważyć na ocenie Donalda Trumpa, tylko to, co robi dla Amerykanów" - powiedział Czarnecki. Według niego, protesty przeciw Trumpowi będą stałym elementem pejzażu politycznego w Ameryce. "On każdego dnia walczy o swoją drugą kadencję, mimo swojego wieku" - dodał polityk PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Polonizator z pałą 2017-02-27 12:09:19
    Putin i Erdogan dali radę. PIS też da jak już zacznie rządzić sądami. Nieobiektywne media się zamknie albo "spolonizuje".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA