REKLAMA

MEN: Barbara Rudzińska-Mękal pokieruje Ośrodkiem Rozwoju Edukacji

  • Autor: PAP/JS
  • 12 stycznia 2017 15:30
MEN: Barbara Rudzińska-Mękal pokieruje Ośrodkiem Rozwoju Edukacji Jak podano na stronie internetowej MEN, Barbara Rudzińska-Mękal jest absolwentką Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, wieloletnim wykładowcą akademickim (fot. facebook)

Minister edukacji Anna Zalewska powierzyła Barbarze Rudzińskiej-Mękal pełnienie obowiązków dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji - poinformowało Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zastąpi ona na stanowisku Sławomira Kuligowskiego, który kierował nim od kwietnia 2016.; najpierw pełnił obowiązki dyrektora ORE, następnie w lipcu, po wygraniu konkursu, został dyrektorem.

Jak podano na stronie internetowej MEN, Barbara Rudzińska-Mękal jest absolwentką Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, wieloletnim wykładowcą akademickim. Jest ekspertką w zakresie realizacji, rozliczania i kontroli projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa oraz certyfikowanym specjalistą zarządzania projektami.

Ośrodek Rozwoju Edukacji jest instytucją podległą Ministerstwu Edukacji Narodowej, powstał 1 stycznia 2010 r. po połączeniu Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Centrum Metodycznego Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. Celem ORE jest działanie na rzecz podnoszenia jakości edukacji przez wspieranie szkół i placówek w realizacji ich zadań oraz wspieranie zmian wprowadzanych w systemie oświaty w zakresie doskonalenia zawodowego nauczycieli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • gosc 2017-01-12 22:48:26
    Może podacie ,jaki był powód zwolnienia z ostatniej pracy?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA