REKLAMA

Meysztowicz: PiS robi kolejną wrzutkę projektu dot. TK

  • Autor: PAP/JS
  • 26 października 2016 17:38
Meysztowicz: PiS robi kolejną wrzutkę projektu dot. TK Poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz (fot. Nowoczesna/twitter)

Projekt PiS ustawy o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym to kolejna wrzutka, której celem jest doprowadzenie do tego, by nowym prezesem TK była osoba z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości - ocenił w Sejmie poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz.

W środę na stronie internetowej Sejmu zamieszczono projekt ustawy o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym autorstwa posłów PiS. Projekt wprowadza m.in. zasadę, że kadencja prezesa TK trwa sześć lat (dziś sędzia powołany na prezesa jest nim do końca swej kadencji). Propozycja reguluje też tryb procedowania przy wyłanianiu przez Zgromadzenie Ogólne TK kandydatów na prezesa Trybunału dla prezydenta RP.

"To kolejna wrzutka. Jest to ewidentnie działanie zmierzające do tego, by przy najbliższym wyborze prezesa TK była możliwość wskazania na kandydata osoby, która będzie z rekomendacji PiS" - ocenił projekt poseł Nowoczesnej. "Ewidentnie chodzi o to, by doprowadzić do takiej sytuacji, że prezes TK będzie się wywodzi z nominatów PiS" - podkreślił.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • PO-Nowoczesne DNO! 2016-10-27 12:43:26
    Jerzy Meysztowicz -pan jest głupi czy udaje IDIOTĘ!??? A co robiło PO jak rządziło kim obsadzało stanowiska,nie tylko że swoimi ,ale na dodatek nie kompetentnymi ludźmi byle by był ślepo posłuszny tak jak rzepliński itd.A teraz jest tylko PROBLEMREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA