REKLAMA

Michał Braun pełnomocnikiem gabinetu cieni PO ds. organizacji pozarządowych

  • Autor: PAP/jm
  • 18 grudnia 2016 15:38
Michał Braun pełnomocnikiem gabinetu cieni PO ds. organizacji pozarządowych Michał Braun. (fot. Twitter)

Michał Braun został pełnomocnikiem gabinetu cieni Platformy Obywatelskiej ds. kontaktów z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego - powiedział Tomasz Siemoniak, wicepremier w tym gabinecie.

Lider PO Grzegorz Schetyna poinformował o powołaniu pełnomocnika też w liście, który skierował do przedstawicieli organizacji społeczeństwa obywatelskiego.

Michał Braun to były prezes Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Kielcach, były polityk Nowoczesnej.

Schetyna podkreślił w liście, że bez organizacji społeczeństwa obywatelskiego nie ma wolności obywateli i sprawnego funkcjonowania państwa. Podkreślił, że społeczeństwo obywatelskie od 1989 roku stało się ważnym partnerem nie tylko debaty publicznej i dialogu, ale też partnerem demokratycznego porządku państwa.

- Zagrożenia dla wolności i ładu demokratycznego są widoczne od roku, a szczególnie w ostatnim tygodniu - zdewastowany Trybunał Konstytucyjny, łamanie reguł przejrzystości i zasad uczciwości w pracach Sejmu, zamach na wolność prasy i swobodę w przekazywaniu społeczeństwu informacji publicznych. W dniach 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego - wygląda to, jak dążenie do państwa stanu wyjątkowego - napisał lider Platformy.

Zaznaczył, że działania organizacji społeczeństwa obywatelskiego realizują to, czego nie mogą dokonać władze krajowe, samorządowe, często rodziny czy my wszyscy. - Są więc - zgodnie z zasadą pomocniczości - najlepszym uzupełnieniem aktywności państwa, władz lokalnych, nas - jako obywateli. Rozwijają poczucie uczestnictwa, rozwiązują wiele problemów społecznych, tworzą kulturę współpracy i ramy dla żywej demokracji - napisał Schetyna.

- Platforma Obywatelska będzie stać na straży tego porządku. Będzie stać na straży uczciwych konsultacji. Będzie stać na straży takich rozwiązań, które mają rozwinąć organizacje obywatelskie w Polsce, a nie podcinać im skrzydła - zapewnił lider PO.

Z tych powodów - jak napisał Schetyna - PO poprosiła Michała Brauna, "osobę, która nie jest członkiem partii politycznej, ale ma doświadczenie w sektorze, by przyjął rolę pełnomocnika Gabinetu Cieni ds. Społeczeństwa Obywatelskiego i by podjął wszystkie wskazane w tym liście zadania".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • pokorny obywatel 2016-12-18 16:40:48
    Do roboty się weźcie. Czyścic rowy przydrożne i sprzątać ze śmieci, nieroby jedneREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA