REKLAMA

Michał Domaradzki odwołany ze stanowiska komendanta stołecznego policji

  • Autor: PAP/GP
  • 11 lutego 2016 08:02
Michał Domaradzki odwołany ze stanowiska komendanta stołecznego policji Domaradzki objął stanowisko szefa warszawskiej policji we wrześniu 2014. (fot.:policja.waw.pl)

Komendant stołeczny policji nadinspektor Michał Domaradzki został odwołany ze stanowiska - potwierdził w środę (10 lutego) wieczorem p.o. rzecznik komendanta głównego policji mł. insp. Marcin Szyndler.

- Z dniem dzisiejszym komendant stołeczny został odwołany ze stanowiska - powiedział Szyndler. Dodał, że nie zapadła jeszcze decyzja dotycząca przyszłej funkcji Domaradzkiego.

Domaradzki objął stanowisko szefa warszawskiej policji we wrześniu 2014, wcześniej był komendantem wojewódzkim policji w Lublinie. 43-letni oficer pracę w policji rozpoczął w 1992 r., w pionie kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej. W 2004 r. został powołany na stanowisko komendanta powiatowego w tym mieście.

Przeczytaj: PiS, a posterunku policji

W latach 2006-2008 kierował komendą powiatową w Ostrowcu Świętokrzyskim. Później objął kierownictwo kieleckiej policji. W 2010 r. otrzymał nominację na pierwszego zastępcę świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach. W 2012 r. powołany na stanowisko I zastępcy komendanta stołecznego policji. Od czerwca 2013 r. pełnił funkcję lubelskiego komendanta wojewódzkiego policji. Domaradzki jest magistrem politologii; interesuje się m.in. sztukami walki i historyczną literaturą.

Według nieoficjalnych informacji tvn24 nadinspektorowi ma zostać powierzona misja reprezentowania polskiej policji na Ukrainie, Białorusi lub w Rosji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA