REKLAMA

Michał Dworczyk: Patryk Jaki jest świetnym kandydatem na prezydenta Warszawy

  • Autor: PAP/AT
  • 15 marca 2018 11:11
Michał Dworczyk: Patryk Jaki jest świetnym kandydatem na prezydenta Warszawy Jaki jest świetnym kandydatem - powiedział Dworczyk (Patryk Jaki, fot.facebook.com/PatrykJaki)

Decyzję kto będzie startował, czy ubiegał się o urząd prezydenta, burmistrza, wójta - to są decyzje, które zapadają w kierownictwie partii, czy też w odpowiednich strukturach partyjnych - powiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Dworczyk pytany w radiowej "Jedynce", kiedy "ogłosi swoją kandydaturę w wyborach na prezydenta Warszawy" powiedział, że "nie da się odpowiedzieć na tak postawione pytanie". "Takiego tematu w tej chwili - z mojego punktu widzenia - w ogóle nie ma" - podkreślił.

Tłumaczył, że jest "skupiony na pracy na rzecz tego, aby premier (Mateusz) Morawiecki i cały rząd mieli dobrze funkcjonujące zaplecze, żeby cały proces, który jest obsługiwany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, jak najsprawniej był prowadzony".

Dworczyk pytany o możliwość wyboru kandydata na prezydenta stolicy z nominacji PiS, między nim, a wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim odpowiedział, że "Jaki jest świetnym kandydatem". Dodał, że "w Prawie i Sprawiedliwości jest naprawdę (...) wielu dobrze przygotowanych kandydatów do tego, żeby stanąć w szranki w wyborach samorządowych".

Czytaj też: Sasin: Duże miasta to nie są miejsca sprzyjające zwycięstwu PiS

"Decyzję kto będzie startował, czy ubiegał się o urząd prezydenta, burmistrza, wójta - to są decyzje, które zapadają w kierownictwie partii, czy też w odpowiednich strukturach partyjnych" - tłumaczył. Zaznaczył, że decyzje personalne "będą zapadały w stosownym czasie".

O możliwości wyboru kandydata na prezydenta stolicy z nominacji Prawa i Sprawiedliwości, pomiędzy szefem kancelarii premiera Michałem Dworczykiem, wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim i marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim, mówił w środę, w Polskim Radiu 24 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Karczewski poinformował później podczas środowej konferencji prasowej, że nie będzie kandydował w wyborach na prezydenta Warszawy. Zadeklarował jednocześnie, że będzie wspierał w kampanii wyborczej kandydata wybranego przez PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • :-) 2018-03-15 12:25:31
    Też uważam że Jaki jest świetnym kandydatem na prezydenta. daje 100% pewność że wybrany zostanie Trzaskowski.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA