REKLAMA

Michał Dworczyk: Przyznanie nagród ministrom to było niedopatrzenie

  • Autor: PAP/AT
  • 14 marca 2018 12:18
Michał Dworczyk: Przyznanie nagród ministrom to było niedopatrzenie Dworczyk przyznał, że przyznanie nagród i premii dla ministrów to była niezręczność (Michał Dworczyk, fot.dworczyk.pl)

Nagrody dla ministrów przyznawane były niemal automatycznie. Przeprosiłem ministrów za tę niezręczność i za to zamieszanie. Sprawa została zamknięta - powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk odnosząc się do swojej wcześniejszej decyzji o przyznaniu nagród dla ministrów po tym, jak premier Mateusz Morawiecki ogłosił zakaz wypłacania premii.

Na początku ubiegłego tygodnia premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chce zredukować liczbę ministrów i wiceministrów o 20-25 proc. Oświadczył też, że chce zlikwidować wszelkie nagrody, premie dla ministrów i wiceministrów, a podsekretarze stanu mają przejść do grupy urzędników służby cywilnej. We wtorek (13 marca) rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska poinformowała, że w styczniu kilkunastu osobom z KPRM zostały przyznane nagrody "ale one ich nie przyjęły". Dodała, że sama dostała taką nagrodę ale ją "natychmiast zwróciła".

"To było moje niedopatrzenie, za które przepraszam" - powiedział w RMF FM Michał Dworczyk pytany o decyzję dotyczącą przyznania nagród ministrom.

Jak podało radio - Dworczyk przyznał, że była to niezręczność. Wyjaśniał, jak informuje portal RMF FM, że nagrody dla ministrów przyznawane były niemal automatycznie. Dodał, że przeprosił "ministrów za tę niezręczność i za to zamieszanie". "Sprawa została zamknięta" - zaznaczył.

Czytaj też: Rada Ministrów doczeka się podwyżek?

Jak podaje RMF FM Dworczyk zaprzeczył temu, że "Mateusz Morawiecki nakazał ministrom zwrócić nagrody". Wyjaśnił, że o zwróceniu premii decydowali sami nagrodzeni.

Morawiecki w poniedziałek (12 marca) przyjął dymisje 17 wiceministrów i zapowiedział ogłoszenie kilku kolejnych dymisji w ciągu dwóch tygodni. Szef rządu poinformował również, że projekt ustawy dot. przejścia podsekretarzy stanu do służby cywilnej wkrótce trafi na Komitet Stały Rady Ministrów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Polski patriota 2018-03-14 14:08:34
    Ale jaj, !!!! to się w głowie nie mieści, ta władza uważa Polaków za debili, że niby pomyłka i każdy w to uwierzy. Hipokryzja , pazerność, Polska dla nich to juz nie jest dojna krowa, to jest całe stado dojnych krów!!!! jak długo ta banda bedzie tak bezpardonowo i bezczelnie okradać społeczeństwo????REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA