REKLAMA

Michał Dworczyk zrezygnował z kierowania komisją łączności z Polakami za granicą

  • Autor: PAP/JS
  • 23 lutego 2017 17:31
Michał Dworczyk zrezygnował z kierowania komisją łączności z Polakami za granicą Poseł PiS Michał Dworczyk (fot. mat. pras.)

Poseł PiS Michał Dworczyk zrezygnował z funkcji przewodniczącego sejmowej komisja łączności z Polakami za granicą; jej nową szefową została posłanka PiS Anna Schmidt-Rodziewicz.

"Złożyłem przewodnictwo komisji. Nowym przewodniczącym została wybrana jednogłośnie, przez wszystkie kluby posłanka PiS Anna Schmidt-Rodziewicz" - poinformował Dworczyk.

Jak dodał, posłanka prowadzi już w czwartek swoje pierwsze posiedzenie komisji. Podkreślił, że posiedzenie jest zamknięte i dotyczy sytuacji Związku Polaków na Białorusi. "Jest próba wprowadzenia rozłamu w Związku i temu jest poświęcone to posiedzenie komisji" - powiedział.

Dworczyk pytany o powody rezygnacji z kierowania sejmową komisją łączności powiedział, że są to względy osobiste.

Dworczyk, jak twierdzą źródła w PiS, ma zostać nominowany w najbliższym czasie na funkcję wiceministra obrony narodowej. W resorcie ma odpowiadać m.in. za Wojska Obrony Terytorialnej, które są nowym rodzajem sił zbrojnych, utworzonym na początku 2017 r.

42-letni Dworczyk jest posłem od września 2015 r. Pochodzi z Warszawy, był samorządowcem na Mazowszu. W ostatnich wyborach startował z pierwszego miejsca na liście PiS w okręgu wałbrzyskim i dostał prawie 25 tys. głosów (był to drugi wynik w regionie po ówczesnym szefie MON Tomaszu Siemoniaku z PO). Od września 2016 r. Dworczyk jest członkiem komisji obrony, a od początku kadencji przewodniczy komisji łączności z Polakami za granicą.

Dworczyk był posłem-sprawozdawcą w sejmie projektu dot. powołania WOT. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA