REKLAMA

Michał Jach: Nasze siły zbrojne podnoszą się z kolan, pomimo wściekłego ataku PO

  • Autor: PAP/JS
  • 21 listopada 2017 20:32
Michał Jach: Nasze siły zbrojne podnoszą się z kolan, pomimo wściekłego ataku PO "Nie wiem, czy jest gdzieś armia w Europie, w której dzieją się takie rzeczy" - dodał poseł PiS. (fot.mon.gov.pl)

Pomimo tego wściekłego ataku Platformy Obywatelskiej, Polska i nasze siły zbrojne podnoszą się z kolan; stajemy się wiarygodnym sojusznikiem i partnerem - powiedział  szef komisji obrony narodowej Michał Jach (PiS). Według niego Platformą kieruje "obłęd" związany z szefem MON.

• Podkreślił, że ze smutkiem przyjmuje krytykę Janusza Onyszkiewicza, który - w jego ocenie - też niewiele zrobił dla polskiego wojska.

• Jego zdaniem obecnie, po raz pierwszy od 1989 roku, wojsko polskie zaczyna się rozwijać, a nie zwijać, jak to miało miejsce w poprzednich latach.

W Sejmie spotkał się powołany przez Platformę zespół śledczy ds. zagrożeń bezpieczeństwa państwa. Jego gościem był Janusz Onyszkiewicz, były dwukrotny minister obrony narodowej (w latach 1992-1993 i 1997-2000). Ocenił on m.in., że polityka PiS i działania szefa MON Antoniego Macierewicza "bardzo współgrają z rosyjską wizją walki", co uznał za "niesłychanie niepokojące". Zgodził się z oceną sytuacji w Polsce, którą zawarł w ostatnio na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Z taką oceną działalności obecnego ministra obrony nie zgadza się Michał Jach (PiS). "Pomimo tego wściekłego ataku Platformy Obywatelskiej Polska i nasze siły zbrojne podnoszą się z kolan; stajemy się wiarygodnym partnerem i sojusznikiem" - podkreślił poseł. Jak mówił, świadczy o tym chociażby jego ostatnia wizyta w kwaterze głównej NATO w Brukseli. "Wszyscy rozmawiają z nami jak z wartościowymi partnerami. Pytają się jak wy to widzicie+, traktują nas jak bardzo odpowiedzialnego partnera w NATO" - przekonywał Jach.

Zwrócił uwagę, że Antoni Macierewicz jest najbardziej krytykowanym przez Platformę ministrem w rządzie Beaty Szydło. "To, co posłowie PO wygadują o ministerstwie, o zmianach tam zachodzących, to jakieś horrendum, dla mnie niezrozumiałe. Tego nie da się wytłumaczyć niczym innym, jak jakimś obłędem" - ocenił polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Jego zdaniem obecnie, po raz pierwszy od 1989 roku, wojsko polskie zaczyna się rozwijać, a nie zwijać, jak to miało miejsce w poprzednich latach. "Zarzuty, które stawia PO nijak się mają do rzeczywistości. To Platforma przez 8 lat swoich rządów doprowadziła do całkowitego rozkładu sił zbrojnych, pod względem finansowym, operacyjnym, szkoleniowym i strukturalnym" - dowodził Jach. Zauważył, że zdarzało się, iż niektórzy zawodowi żołnierze musieli korzystać z pomocy socjalnej, ponieważ ich zarobki były tak niskie. "Nie wiem, czy jest gdzieś armia w Europie, w której dzieją się takie rzeczy" - dodał poseł PiS.

Podkreślił, że ze smutkiem przyjmuje krytykę Janusza Onyszkiewicza, który - w jego ocenie - też niewiele zrobił dla polskiego wojska. "Kiedy on był ministrem obrony, siły zbrojne również nie wyglądały i nie funkcjonowały tak, jak byśmy tego oczekiwali" - mówił Jach.

Pytany o ocenę niedzielnego wpisu na Twitterze Donalda Tuska, uznał że takich słów mógł użyć jedynie ktoś, kto źle życzy Polsce. "Platforma donosi na Polskę do wszystkich możliwych instytucji międzynarodowych. To przypomina najgorsze czasy historii - całkowitego upadku Rzeczypospolitej Polskiej" - ocenił szef komisji obrony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA