REKLAMA

Michał Jaros w Nowoczesnej. Wybrano go z list PO

  • Autor: GP
  • 13 czerwca 2016 11:50
Michał Jaros w Nowoczesnej. Wybrano go z list PO Konferencja prasowa w czasie której poinformowano o zmianie wśród posłów opozycji. (fot.:twitter.com/PawelRabiej)

Do klubu parlamentarnego partii Ryszarda Petru przeszedł wieloletni poseł PO, Michał Jaros.

W poniedziałek (13 czerwca) barwy klubowe w Sejmie zmienił poseł Michał Jaros. Na konferencji prasowej w budynku parlamentu, razem z posłami Nowoczesnej, ogłosił przystąpienie do klubu tej partii.

- Dzisiaj przechodzę do Nowoczesnej - mówił nowy poseł formacji. - Przez wiele ostatnich lat byłem zaangażowany całym sobą, całym sercem w projekt polityczny (Platformy Obywatelskiej - przyp. red.) Jednak mogę powiedzieć, że straciłem nadzieje na wspólne, pozytywne i drużynowe działanie PO. Ja skupiam się na działaniu, a nie na przepychankach, czy zapasach politycznych - nawiązywał polityk do zmian, które targają PO. - Chcę za kilka lat stanąć przed ludźmi, którzy kiedyś mi zaufali i chcę im powiedzieć, że nie zawiodłem - dodał.

Czytaj: Ryszard Petru obawia się decyzji gospodarczych PiS

- Przystępuję do Nowoczesnej, bo dołączam do kolegów i koleżanek samorządowców z Dolnego Śląska - argumentował polityk. - Chcę razem z nimi kontynuować projekty, które rozpocząłem we Wrocławiu i dla Wrocławia.

Klub Nowoczesnej od poniedziałku (13 czerwca) liczy dwudziestu dziewięciu posłów. Klub PO zmalał do 138 posłów.

Michał Jaros był posłem na Sejm VI, VII i i jest parlamentarzystą VIII kadencji.

Urodził się w 1981 r. w Aleksandrowie Kujawskim. Potem mieszkał we Wrocławiu. Tutaj mieszka ze swoją żoną Anną i synem Ignacym. W tym mieście skończył studia na Uniwersytecie Ekonomicznym.

W stolicy Dolnego Śląska stawiał pierwsze kroki w dziedzinie samorządności i przedsiębiorczości. Posłem został w 2007 roku z zaufaniem niemal 5 tys. wyborców. W wyborach w 2011 roku udało mu się podwoić ten wynik, startując z 10. miejsca listy Platformy Obywatelskiej. Od grudnia 2014 r. był sekretarzem PO na Dolnym Śląsku.

Pracę na rzecz Wrocławia rozpoczął w roku 2006 jako radny miejski. W latach 2008 do 2012 pełnił funkcję pełnomocnika wojewody ds. Euro 2012. Jest inicjatorem i przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Wolnego Rynku, wiceprzewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Kresów, a także honorowym członkiem Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej.

Czytaj: Łódzka PO uboższa o 700 aktywistów, wystarczył jeden dzień

W 2014 r. przewodniczył regionalnym kampaniom wyborczym: do Parlamentu Europejskiego oraz w wyborach samorządowych. W 2015 r. był szefem sztabu wyborczego Prezydenta Bronisława Komorowskiego na Dolnym Śląsku.

W wyborach w 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję, otrzymując 12 233 głosy w okręgu Wrocław (Oleśnica, Oława, Trzebnica).

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Finansów Publicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA