REKLAMA

Michał Pihowicz zrezygnował z funkcji skarbnika Nowoczesnej

  • Autor: PAP/JS
  • 28 września 2016 14:26
Michał Pihowicz zrezygnował z funkcji skarbnika Nowoczesnej Michał Pihowicz (fot.nowoczesna.org)

Podczas posiedzenia zarząd Nowoczesnej przyjął dymisję Michała Pihowicza z funkcji skarbnika partii - poinformował członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej.

Rezygnacja Pihowicza związana jest z odrzuceniem przez PKW sprawozdania finansowego Nowoczesnej z ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych. Przed tygodniem Sąd Najwyższy oddalił skargę Nowoczesnej i podtrzymał decyzje PKW.

- Michał Pihowicz oddał się do dyspozycji zarządu, a my jako zarząd przyjęliśmy dziś jego dymisję z funkcji skarbnika - poinformował Rabiej. - Pełnienie obowiązków skarbnika Nowoczesnej zostało powierzone Adamowi Szłapce - dodał.

PKW odrzuciła sprawozdanie Nowoczesnej, bo partia niezgodnie z przepisami przelała pieniądze z rachunku partii bezpośrednio na konto komitetu wyborczego. Zgodnie z Kodeksem wyborczym pieniądze te najpierw powinny trafić na konto funduszu wyborczego partii, a dopiero stamtąd przelane powinny zostać na konto komitetu wyborczego. Za przelew odpowiedzialny był Pihowicz - ówczesny skarbnik Nowoczesnej - który był także pełnomocnikiem finansowym komitetu wyborczego partii w kampanii wyborczej 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Ludwik 2016-09-28 22:38:43
    Soros będzie musiał znowu dołożyć?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA