REKLAMA

Michałkiewicz: Szybkie tempo procedowania projektu "Za życiem" jest konieczne

  • Autor: PAP/JS
  • 03 listopada 2016 15:31
Michałkiewicz: Szybkie tempo procedowania projektu "Za życiem" jest konieczne Wiceszef MRPiPS Krzysztof Michałkiewicz (fot. facebook/Krzysztof Michałkiewicz)

Szybkie tempo procedowania projektu ustawy jest konieczne, by przygotowywany program „Za życiem” mógł być realizowany od przyszłego roku – przekonywał posłów wiceminister rodziny Krzysztof Michałkiewicz.

Michałkiewicz mówił podczas posiedzenia Komisji Polityki Społecznej, że projekt "Za życiem" nie jest jednostkowym działaniem na rzecz osób niepełnosprawnych. Zapewnił, że rząd pamięta o tych osobach i podejmował już konkretne działania wspierające.

Przekonywał, że szybkie tempo procedowania projektu ustawy jest konieczne, by przygotowywany program "Za życiem" mógł być realizowany od przyszłego roku. Wskazywał, że konieczne było skorelowanie prac nad tą ustawą z pracami nad budżetem, bo w nim mają znaleźć się środki na realizację programu.

Mówił, że zaproponowane 4 tys. zł jednorazowego świadczenia to "pierwsza pomoc, w sytuacji, gdy matka rodzi dziecko niepełnosprawne, by mogła dojechać na rehabilitację, do specjalisty, żeby mogła uzupełnić wyposażenie mieszkania". Dodał, że oprócz tego osoby niepełnosprawne mogą liczyć na inne świadczenia, np. pielęgnacyjne.

Zapewnił, że wsparcie będzie dostosowywane do potrzeb konkretnych rodzin. Poinformował, że obecnie resort pracuje nad przygotowaniem asystentów rodziny do specyfiki pracy z rodziną z dzieckiem niepełnosprawnym.

Również wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas przekonywał, że nie należy zwlekać z przyjęciem ustawy. "Polki muszą mieć poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego i socjalnego, muszą mieć poczucie że za nimi stoi silne państwo, które wyłącznie dobre intencje, nie +PR+" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA