REKLAMA

Micheil Saakaszwili: Lech Kaczyński był bohaterem za życia

  • Autor: PAP/AT
  • 07 sierpnia 2017 07:45
Micheil Saakaszwili: Lech Kaczyński był bohaterem za życia Prezydent Lech Kaczyński

Lech Kaczyński był heroiczną postacią dla całego regionu - powiedział były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili.

W wielu gruzińskich domach wznosi się toasty za prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Był on heroiczną postacią dla całego regionu i wraz z upływem czasu jego legenda będzie coraz większa - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili.

Saakaszwili podkreślił, że Lech Kaczyński już za życia był bohaterem.

"Podczas przejazdu w okolicach Osetii Południowej w kierunku kolumny prezydenckiej rosyjscy żołnierze oddali strzały, jednak prezydent Lech Kaczyński zachował stoicki spokój, nie panikował. Wtedy zrozumiałem, czym jest heroiczna polska dusza. Taka postawa wydaje się trochę staromodna dla wielu europejskich polityków" - powiedział były prezydent Gruzji.

Wraz z upływem czasu legenda Lecha Kaczyńskiego będzie coraz większa - powiedział Saakaszwili (Micheil Saakaszwili, fot.wikipedia.org/European People's Party/CC BY 2.0)

Nawiązując do Powstania Warszawskiego podkreślił, że może być ono uniwersalnym symbolem walki o wolność. "Wspominał o tym m.in. prezydent Donald Trump na pl. Krasińskich. Powiedział, że w walce powstańcom nie chodziło tylko o Warszawę, lecz o cały wolny świat. Dobrze więc, że te słowa padły z ust prezydenta Stanów Zjednoczonych. Kilkadziesiąt lat temu, kiedy trwało Powstanie Warszawskie, Józef Stalin czekał aż Warszawa się wykrwawi, natomiast ówczesny prezydent USA Franklin Delano Roosevelt rozgrywał polityczną grę. Z tego punktu widzenia sprawiedliwość dziejowa się ziściła" - stwierdził Saakaszwili.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • EuPi 2017-08-08 15:30:49
    Panie Sakaszwili, tak, Lech to prawdziwy Gruzin, bohaterski, a jakiego ma heroicznego brata Jarosława (ale to nie ten Jarosław Mudryj z Ukrainy), co walczył o wolnośc Gruzji.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA