REKLAMA

Micheil Saakaszwili o wydaleniu z Ukrainy: przejaw skrajnej słabości i głupoty

  • Autor: PAP/JS
  • 12 lutego 2018 23:22
Micheil Saakaszwili o wydaleniu z Ukrainy: przejaw skrajnej słabości i głupoty Micheil Saakaszwili w czasie wizyty w polskim Senacie, na drugim planie Bogdan Borusewicz. (fot.:Michał Koziczyński/wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 PL)

Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, którego wydalono z Ukrainy do Polski, oświadczył, że krok ten jest przejawem „słabości i strachu” ze strony ukraińskiego prezydenta Petra Poroszenki.

Saakaszwili zadzwonił z Warszawy do swoich zwolenników w Kijowie, którym opowiedział o szczegółach zatrzymania. "Wsadzili mnie do minibusu, którym przewieziono mnie do helikoptera. Helikopter krążył jakiś czas nad Kijowem, po czym wylądował (na podkijowskim lotnisku - red.) w Boryspolu. Tam wykręcono mi ręce i z użyciem brutalnej siły wsadzono do samolotu" - relacjonował były prezydent, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Saakaszwili poinformował, że znajduje się w Warszawie i ocenił, że działania władz ukraińskich pokazują, że sprawy karne, które toczyły się przeciwko niemu, były sfabrykowane.

"To, co zrobił Poroszenko, jest przejawem skrajnej słabości i skrajnej głupoty. W ten sposób potwierdził on, że sprawy karne przeciwko mnie są całkowitą głupotą; nie było żadnego przewrotu, którego miałbym dokonać" - podkreślił były prezydent Gruzji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA