REKLAMA

Mieczysław Baszko dołączył do klubu parlamentarnego PiS

  • Autor: PAP/AT
  • 08 lutego 2018 10:36
Mieczysław Baszko dołączył do klubu parlamentarnego PiS Mieczysław Baszko (fot. baszko.pl)

Poseł Mieczysław Baszko (Porozumienie) został członkiem klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości - wynika z informacji na stronie internetowej Sejmu. W związku z tym klub liczy obecnie 238 posłów.

20 stycznia podlaski poseł Mieczysław Baszko ogłosił, że odchodzi z Polskiego Stronnictwa Ludowego, ponieważ postanowił związać się z Porozumieniem, partią wicepremiera Jarosława Gowina. Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz określił działanie Gowina jako "polityczne kłusownictwo".

Czytaj też: Władysław Kosiniak-Kamysz nie powinien być zaskoczony odejściem Mieczysława Baszki

Po odejściu Baszki z PSL klub Stronnictwa miałby liczyć 14 posłów, co oznaczałoby jego rozpad i konieczność przekształcenia się klubu w koło. W odpowiedzi na ruch podlaskiego posła do klubu PSL dołączył poseł Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów, a szefowie PSL i UED zapowiedzieli powołanie federacyjnego klubu, który będą tworzyć obie partie zachowujące swoją podmiotowość.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Anna KLZ 2018-02-08 23:55:42
    p. poseł zastosował się powiedzenia D.T > wybór należy do Ciebie, jesteś w karcie dań, albo przy stoleREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA