REKLAMA

Miesięcznica smoleńska, Jarosław Kaczyński: Zwyciężymy. Będzie wolna Polska

 • Autor: PAP/JS
 • 10 marca 2017 21:56
Miesięcznica smoleńska, Jarosław Kaczyński: Zwyciężymy. Będzie wolna Polska Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim (fot. PiS/twitter)

Grają "Odę do radości" po to, by uniemożliwiać korzystanie Polakom z ich praw - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w kolejną miesięcznicę smoleńską pod Pałacem Prezydenckim.

"Grają Odę do radości po to, by uniemożliwiać korzystanie Polakom z ich praw i to jest symboliczne. To pokazuje to niebywałe oszustwo, z jakim mamy dzisiaj do czynienia. Ale my wiemy, że zwyciężyliśmy i że zwyciężymy" - oświadczył prezes PiS podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej. Odnosił się do manifestacji m.in. grupy "Obywateli RP", która grała i wznosiła okrzyki.

Jak mówił Kaczyński, "przychodzimy tutaj już prawie siedem lat, przez ten czas próbowano nam przeszkadzać, tak jak teraz". "My wiemy, że to, o co zabiegamy, o co walczymy - uczczenie pamięci poległych w Smoleńsku i ujawnienie prawdy o Smoleńsku, jest już bliskie" - powiedział prezes PiS w wystąpieniu pod Pałacem Prezydenckim.

Kaczyński zaznaczył, że "ta furia, ta nienawiść, ta Oda do radości grana w imię nienawiści, nic tutaj nie zmieni. Ona jest tylko dowodem tego, jak bardzo boją się ci, którzy uczynili tyle złego Polsce i którzy dzisiaj próbują przejść do nowej ofensywy, jeszcze bardziej brutalnej, jeszcze bardziej wręcz niesłychanej. Wspomnijmy choćby to, co dzieje się ostatnio w Teatrze Powszechnym - atak na wartości, atak na tradycję, atak na kulturę, atak na Polskę" - mówił prezes PiS.

Czytaj też: Jacek Sasin: Zebraliśmy prawie milion zł na budowę pomników smoleńskiego i L. Kaczyńskiego

Według niego "dziś to, co tutaj się dzieje, to atak na Polskę, atak pod sztandarami Unii Europejskiej". "Atak właśnie na Polskę i na to, co jest istotą tej Unii, atak na to, co chcieli Europie przygotować i przygotowywali ci, którzy Unię stworzyli, a co niszczą, ci, którzy dzisiaj wypaczają ich ideę" - stwierdził Kaczyński.

"Żadne krzyki tutaj nie pomogą. My tu będziemy i my tutaj zwyciężymy. Zwyciężymy. Będzie wolna Polska" - podkreślił lider Prawa i Sprawiedliwości.

Przez cały czas grupa "Obywateli RP", a także działaczy i sympatyków "KOD-u" krzyczy: "Będziesz siedział", "Wolna Polska bez Kaczora" i "Donald Tusk".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Towarzysz Pierwszy Sekr. 2017-03-13 10:08:03
  Mały, zakompleksiony człowieczek o wielkim ego chciałby być dyktatorem. W Polsce przeszkadzają mu jeszcze niezależne sądy i samorządy a na zewnątrz Unia Europejska, pilnująca zachowania demokratycznych standardów wśród swoich członków. Ze wszystkimi trzema PIS w imieniu suwerena walczy co sił. Do PRL jeden krok.
 • wdzivny 2017-03-11 17:31:03
  Warcholstwo rządzących w Unii nie ma nic z wolnością narodu wspólnego. Wewnętrzne zarządzenia PiS to groźba dla woności obywateli i kajdanami dla kobiet. Powrót do niewolnicta.
 • PO-Nowoczesne DNO!!! 2017-03-11 14:02:44
  Tak Trzymać!!! Tylko PiS dba o Polaków i interes Polski !!! Pozdrawiam
 • liberum veto 2017-03-11 12:49:27
  Zabieg socjotechniczny dość prymitywny, bo kierowany do ciemnego ludu czyli , przekuć porażke, wstyd, sromotę na sukces. Oczywiście część ciemnego ludu to kupi i będzie mowa, że zabory tez były zaplanowanym działaniem i sukcesem Polski, powodzenia, beze mnie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA