REKLAMA

Mikołaj Wild pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Lotniczego

 • Autor: PAP/JS
 • 09 maja 2017 18:35
Mikołaj Wild pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Lotniczego Mikołaj Wild (fot. mat. pras.)

Mikołaj Wild, b. wiceminister skarbu został powołany na pełnomocnika rządu ds. budowy Centralnego Portu Lotniczego - poinformował na twitterze rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Mikołaj Wild urodził się 4 kwietnia 1976 roku w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (dyplom z wyróżnieniem), Szkoły Prawa Amerykańskiego przy Uniwersytecie Warszawskim oraz Univeristy of Florida (dyplom z wynikiem bardzo dobrym). Autor kilkunastu publikacji i opracowań naukowych.

Od 1 kwietnia 2017 zatrudniony jako główny doradca Prezesa Rady Ministrów w KPRM. Od listopada 2015 roku do 2016 roku (do czasu likwidacji MSP) był sekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Wcześniej, od lutego 2015 roku był dyrektorem Departamentu Studiów i Analiz w Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa.

W latach 2003-2006 był zatrudniony w Zespole Orzecznictwa i Studiów Biura Trybunału Konstytucyjnego. W 2006 r. został mianowany na stanowisko Radcy, a w 2009 r. - na stanowisko Starszego Radcy Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa.

Występował w wielu postępowaniach sądowych m.in. w ponad stu sprawach rozpoznawanych przez Sąd Najwyższy, w sprawach dotyczących konsolidacji sektora energetycznego, otwartych funduszy emerytalnych, wdrażania prawa europejskiego, w sprawach o roboty budowlane, sprawach reprywatyzacyjnych, czy też postępowaniach grupowych. Współuczestniczył w przygotowywaniu stanowiska rządu w postępowaniach przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, Trybunałem Konstytucyjnym, jak również w pracach legislacyjnych poświęconych organizacji wymiaru sprawiedliwości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Kasiora dla PISiora 2017-05-10 16:01:06
  Mżonki! Na ile potrzebne są nowe lotniska, pokazały doświadczenia kilku ostatnich, które wybudowano. Żeby powstał HUB lotniczy, potrzeba: - Dobrej lokalizacji. Nikt nie będzie dojeżdżał do Pierdzichowa w środku niczego i nikt nie będzie ryzykował noclegów w stodole w przypadku opóźnionego lotu. Największa HUBy są w pobliżu dużych miast. - Silnych linii lotniczych, mających ekonomiczną siłę aby przeforsować lokalizację. - Doświadczonej kadry i nie myślę o dojeniu krów ani zbiórce rzepaku. - Nowoczesnego i efektywnego transportu i nie myślę bynajmniej o drodze Warszawa-Łódź. - Lokalizacji. Godzinę lotu z kawałkiem od nas jest Frankfurt, jeszcze mniej Wiedeń. Dlaczego 30 milionów ludzi miałoby się nagle zdecydować na CPL? Dla ceny? Jestem przekonany że taniej nie będzie, szczególnie jeżeli zabiorą się za to politycy zamiast prywatnych inwestorów. Budowa wszystkiego od podstaw + pensje kolesiów pochłonęłyby gigantyczne kwoty, które musiałyby się co najmniej zamortyzować. - Po co więc CPL? Po to aby obracać dużą kasą, tworzyć synekury dla swoich, mieć sukces na miarę 500+ (t.j. pokazać innym jak łatwo jest wydawać cudzą kasę, najlepiej bez przetargów).
 • mzakrzewski 2017-05-10 10:16:04
  Trzech rzeczy nigdy nie będzie: zębów w d., tramwaju w Kielcach i CPL.
 • Kasiora dla swoich 2017-05-10 09:17:12
  PISowscy kolesie zajęli już wszystkie spółki skarbu państwa i ważne urzędy państwowe. Dla następnych tworzy się nowe stanowiska. Tu przekop mierzei, tam żeglowność Odry, ówdzie centralny port lotniczy itd, itp. Ośmiorniczki to pikuś przy skoku na kasę obecnej ekipy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA