REKLAMA

Mikołaj Wild został sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury

  • Autor: PAP/JS
  • 30 stycznia 2018 17:12
Mikołaj Wild został sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury 27 kwietnia 2017 r. wydano rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego dla Rzeczypospolitej Polskiej. Pełnomocnikiem został Mikołaj Wild. (fot. mat. pras.)

Pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild został sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury - wynika z rozporządzenia opublikowanego w Dzienniku Ustaw.

27 kwietnia 2017 r. wydano rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego dla Rzeczypospolitej Polskiej. Pełnomocnikiem został Mikołaj Wild.

"Pełnomocnikiem jest sekretarz stanu w ministerstwie obsługującym ministra właściwego do spraw transportu" - wynika z opublikowanego we wtorek rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego dla Rzeczypospolitej Polskiej.

Jak napisano w rozporządzeniu, "minister właściwy do spraw transportu określi zakres czynności sekretarza stanu oraz zakres, w jakim wymieniony sekretarz stanu zastępuje ministra", w szczególności odnośnie do zadań w stosunku do prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i do Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze".

Ponadto, pełnomocnik może występować do właściwych urzędów państwowych o delegowanie pracowników, za ich zgodą, do pracy w zespołach.

"Wydatki związane z działalnością pełnomocnika są pokrywane ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest minister właściwy do spraw transportu" - czytamy.

W rozporządzeniu napisano, że obsługę merytoryczną, organizacyjno-prawną, techniczną i kancelaryjno-biurową zapewnia pełnomocnikowi ministerstwo obsługujące ministra właściwego do spraw transportu.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Jak wynika z rozporządzeni opublikowanego 22 stycznia, minister infrastruktury jest odpowiedzialny za łączność i transport. Szefem resortu infrastruktury jest minister Andrzej Adamczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • qwert 2018-01-30 19:31:16
    "Wydatki związane z działalnością pełnomocnika są pokrywane ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest minister właściwy do spraw transportu". Następny darmozjad! to co minister opłaci go z własnej kieszeni? dorwali się cwaniaki do koryta! a pluli na Grabarczyka!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA