REKLAMA

Miller i Palikot przeproszą Petru

  • Autor: PAP
  • 29 września 2015 17:23
Miller i Palikot przeproszą Petru Ryszard Petrui doczeka się przeprosin

Warszawski Sąd Okręgowy zadecydował, że lider Twojego Ruchu Janusz Palikot i szef SLD Leszek Miller mają przeprosić lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru.

Przeprosiny dotyczą m.in. nazwania Petru "człowiekiem wynajętym przez banki". Miller z Palikotem zostali też zobowiązani do zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji.

W poniedziałek KW Nowoczesna złożył w sądzie w trybie wyborczym pozew stwierdzając, że wypowiedzi liderów TR i SLD naruszają dobre imię Petru, i domagając się sprostowania nieprawdziwych informacji oraz przeprosin. Sam Petru mówił, że słowa liderów TR i SLD to oszczerstwo.

Sąd zajął się sprawą we wtorek. Zakazał liderom SLD i TR rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, a także zdecydował, że Miller i Palikot mają wyemitować przeprosiny w głównych programach informacyjnych stacji telewizyjnych.

Pełnomocnik Millera zapowiedział złożenie zażalenia na część orzeczenia sądu. Z kolei Janusz Palikot wcześniej we wtorek na konferencji prasowej w Lublinie powiedział, że nie został poinformowany o terminie rozprawy, chciał jej przełożenia na środę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA