REKLAMA

Miller odwiedził Radom, pochwalił rząd za 500 plus

  • Autor: GP
  • 07 lipca 2016 10:50
Miller odwiedził Radom, pochwalił rząd za 500 plus Leszek Miller skończył 70 lat. (fot.:twitter.com/LeszekMiller)

• Leszek Miller odwiedził Radom.
• Na spotkaniu z obywatelami pochwalił propozycje społeczne rządu, jednocześnie przypomniał, że SLD część z nich postulował.
• Miller przypomina, że lewica musi się przygotować na wybory, zarówno parlamentarne, jak i samorządowe.

Leszek Miller odwiedził w środę (6 lipca) Radom. Spotkał się w czasie wizyty z mieszkańcami i sympatykami SLD. Największym zaskoczeniem wizyty była jego pozytywna ocena programu 500 plus, który działa od kwietnia tego roku, czyli już kwartał.

Miller nie poprzestał na tym, rząd otrzymał od niego bukiet pozytywnych ocen za propozycję podwyższenia wieku emerytalnego, stopy wolnej od podatku i ustanowienia minimalnej stawki wynagrodzenia.

- To są argumenty z naszego programu wyborczego - mówił Miller. - Kiedy my rządziliśmy nie było pieniędzy (na takie propozycje - red.), nie było wsparcia z Unii Europejskiej. Kiedy jako opozycja w parlamencie je zgłaszaliśmy, były odrzucane. Mój sprzeciw budzi za to traktowanie demokracji, polityka zagraniczna i stosunek do Unii Europejskiej, jaki prezentuje PiS - dodawał.

 Gdy tematem spotkania stała się kondycja SLD, Miller był pewny, że partia sobie poradzi. Przekonywał, że już teraz, na trzy lata przed elekcją parlamentarną, trzeba się do wyborów przygotowywać, nie tylko sejmowych i senatorskich, ale i do samorządowych.

- Nie możemy przespać tego czasu - przypominał polityk, który w 2004 roku wprowadził do UE Polskę. -  Musimy działać, przekonywać Polaków, prezentować nasze stanowisko. Partia polityczna istnieje tak długo, jak długo jest na nią zapotrzebowanie społeczne.

W letnich ocenach polityków SLD panuje przekonanie, że partia ma szansę odbić się od sondażowego dna. W pierwszym notowaniu lipca jest na progu wyborczym, z wynikiem 5 proc.

Zobacz więcej sondaży

Włodzimierz Czarzasty, który przewodzi obecnie formacji, jest optymistą w kwestii poparcia dla Sojuszu. W czerwcu mówił otwarcie, że opozycja w Sejmie jest słaba, a sam liczy, że gdyby wybory potoczyły się inaczej, gdyby w Sejmie znalazło się SLD, polityka parlamentarna wyglądałby lepiej.

Millera w Radomiu zaskoczono też życzeniami o odśpiewaniem sto lat. Miller skończył 70 lat dokładnie 3 lipca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • taxi-gsm 2016-07-07 14:29:26
    SLD ma szanse jedynie jeśli pozbędzie się takich osobników jak MillerREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA