REKLAMA

Miller po porażce: projekt Zjednoczonej Lewicy miał i ma sens

  • Autor: PAP
  • 25 października 2015 22:05
Miller po porażce: projekt Zjednoczonej Lewicy miał i ma sens Leszek Miller: wynik jest gorszy niż przypuszczaliśmy. Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Szef SLD Leszek Miller po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów powiedział w niedzielę wieczorem dziennikarzom, że projekt koalicji Zjednoczonej Lewicy miał i ma sens. "Życzmy Polsce, by nie był to czas obfitujący w dalsze konflikty" - komentował zwycięstwo PiS.

Według sondażu wyborczego Ipsos dla TVN24, TVP1 i Polsatu Zjednoczona Lewica otrzymała 6,6 proc. głosów. Komitet koalicyjny Zjednoczonej Lewicy, by wejść do Sejmu, powinien uzyskać w wyborach 8 proc. poparcia.

"Jest to wynik gorszy niż przypuszczaliśmy, Mieliśmy nadzieję, że projekt Zjednoczonej Lewicy przyniesie nam znacznie więcej. Nawet zakładając, że to nie są ostateczne wyniki, wygląda na to, że nie przekroczymy 8 proc. Bardzo żałuję" - powiedział Miller.

Jak dodał, Zjednoczona Lewica musi poczekać na oficjalne wyniki i zastanowić się, co dalej. "Uważam, że projekt Zjednoczonej Lewicy miał sens i ma sens, natomiast trzeba się zastanowić, dlaczego nie przyniósł przewidywanego rezultatu" - zaznaczył.

Pogratulował PiS "osiągniętego rezultatu". "Ta partia przejmuje odpowiedzialność za Polskę na cztery lata i życzmy Polsce, by nie był to czas obfitujący w dalsze konflikty, a w harmonijną współpracę, a jak będzie, to zobaczymy" - mówił.

W ocenie Millera "skala zwycięstwa PiS jest większa niż przypuszczana skala klęski Platformy". PiS wygrało wybory parlamentarne z 39,1 proc. głosów, co oznacza możność samodzielnych rządów - wynika z sondażu exit-poll. Według niego PO dostała 23,4 proc. głosów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA