REKLAMA

Minister Antoni Macierewicz na szczycie NATO w Warszawie

  • Autor: PAP/JS
  • 08 lipca 2016 08:17
Minister Antoni Macierewicz  na szczycie NATO w Warszawie W dniach 8-9 lipca minister obrony narodowej Antoni Macierewicz weźmie udział w szczycie NATO w Warszawie (fot. twitter/MON)

• W dniach 8-9 lipca minister obrony narodowej Antoni Macierewicz weźmie udział w szczycie NATO w Warszawie.
• Polskiej delegacji przewodniczyć będzie Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda.

W pierwszym dniu obrad szef resortu obrony uczestniczyć będzie w sesji Rady Północnoatlantyckiej pod przewodnictwem Sekretarza Generalnego NATO Jensa Stoltenberga. Podczas tego spotkania odbędzie się ceremonia upamiętniająca personel wojskowy za jego wysiłek i poświęcenie na misjach.

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz weźmie udział w spotkaniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Prezydentem USA Barackiem Obamą oraz spotka się z Asystentem Sekretarza Generalnego NATO ds. Polityki i Planowania H. Braussem.

Przewidziane jest również spotkanie bilateralne ministrów obrony Polski i Wielkiej Brytanii.

Ministrowie obrony oraz szefowie sztabów zwiedzą także wystawę sprzętu wojskowego przygotowaną przez Dowództwo Generalne RSZ oraz ekspozycję Sojuszniczego Systemu Rozpoznania (AGS).

Zwieńczeniem pierwszego dnia obrad będzie defilada lotnicza w wykonaniu ponad 30 statków powietrznych z ośmiu krajów członkowskich Sojuszu.

Wieczorem minister Antoni Macierewicz będzie gospodarzem obiadu roboczego wydanego w Pałacu Prymasowskim dla ministrów obrony państw członkowskich Sojuszu.

W drugim dniu Szczytu minister Antoni Macierewicz weźmie udział w posiedzeniu Rady Północnoatlantyckiej, które odbędzie się pod przewodnictwem Sekretarza Generalnego. Polskiej delegacji przewodniczył będzie prezydent Andrzej Duda. Spotkanie będzie poświęcone Islamskiej Republice Afganistanu.

Czytaj też: Tusk: mogę stanąć przed komisją ds. Amber Gold

Tego samego dnia zaplanowano spotkanie bilateralne ministrów obrony Polski i Kanady.

Minister Macierewicz odbędzie również spotkanie bilateralne z ministrem obrony narodowej Serbii.

Szef MON Antoni Macierewicz będzie przewodniczył polskiej delegacji uczestniczącej w spotkaniu ministrów obrony państw NATO, które poprowadzi zastępca Sekretarza Generalnego NATO Alexander Vershbow. Następnie weźmie udział w posiedzeniu Rady Północnoatlantyckiej poświęconej Ukrainie.

W trakcie drugiego dnia szczytu przewidziano podpisanie trzech istotnych dokumentów. Pierwszym z nich jest list intencyjny w sprawie pozyskania zdolności do powietrznego ataku radioelektronicznego. Sygnatariuszami listu, oprócz Polski, będą Hiszpania i Turcja.

Drugim dokumentem jest "Umowa uzupełniająca Protokół Paryski", która podpisana zostanie przez uczestników Szczytu.

Kolejnym dokumentem jest "Umowa w sprawie porozumienia między rządem RP i Ukrainy o wzajemnych dostawach uzbrojenia, techniki wojskowej i świadczenia usług o charakterze wojskowo-technicznym."

Obradom towarzyszyć będzie konferencja naukowa zorganizowana przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych pod hasłem: "NATO in defence of peace: 2016 and beyond". W jej ramach, 9 lipca, minister Antoni Macierewicz wygłosi wykład na temat: "A strong and coherent NATO".

Zakończenie obrad Szczytu zaplanowane jest na godz. 17.00

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • tomek 2016-07-08 08:43:30
    MINISTER OBRONY NARODOWEJ oraz PROKURATOR GENERALNY niech publicznie wyjaśnią postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego prokurator Karol Kopczyk mimo iż potwierdził w aktach sprawy fakt zatajenia informacji przez Mackiewicza nie postawił mu zarzutów Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r A MACIEREWICZ lub Komendant Żandarmerii niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 8 lat na temat zakresu i wyników kontroli. Dlaczego Komendant Żandarmerii woli pisać bezskuteczne doniesienia do prokuratury rejonowej w sprawie znieważania funkcjonariuszy żandarmerii zamiast publicznie odpowiedzieć na pytania. KADRA WOJSKA POLSKIEGO GARNIZONU ELBLĄGREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA