REKLAMA

Minister cyfryzacji chwali kujawsko-pomorskie

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 12 kwietnia 2016 12:23
Minister cyfryzacji chwali kujawsko-pomorskie Minister Streżyńskiej bardzo podobały się także zastosowane w regionie programy w dziedzinie e-edukacji (fot.kujawsko-pomorskie.pl)

• Podczas wizyty w kujawsko-pomorskim minister cyfryzacji Anna Streżyńska zapoznała się z rozwiązaniami informatycznymi wprowadzonymi w regionie.
• Minister podkreśliła, że jest pod wrażeniem wdrożonych w regionie rozwiązań informatycznych w dziedzinie edukacji, ochrony zdrowia, kultury i administracji.

– Możemy z powodzeniem czerpać z waszego doświadczenia przygotowując rozwiązania na poziomie systemów krajowych. Systemu informacji przestrzennej mogę tylko pogratulować i prosić pana marszałka, by wsparł nasze starania o zbudowanie podobnego na poziomie krajowym – stwierdziła.

Minister Streżyńskiej bardzo podobały się także zastosowane w regionie programy w dziedzinie e-edukacji – zarówno tablice interaktywne w szkołach, jak i Kujawsko-Pomorska Platforma Edukacyjna.

Czytaj też: Kto ma pomysł na rozwój polskiej wsi?

Efektem jest dokooptowanie jeszcze w tym roku dziesięciu kujawsko-pomorskich szkół (z różnych poziomów nauczania i różnej wielkości) do programu pilotażowego, będącego wstępem do wyposażenia wszystkich 32 tysięcy placówek szkolnych w całym kraju w szerokopasmowe internetowe łącza światłowodowe.

– Nabór rozpoczynamy jesienią, w tej chwili prowadzimy małe pilotaże na Podlasiu i Mazowszu, ale widząc to co tutaj się dzieje - bezprzykładne zainteresowanie władz regionu dla spraw edukacji – postanowiliśmy pokazać, jak może tu zadziałać synergia – podkreśliła.

Przeczytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA